Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Clipper round the world  (Read 89632 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grancipor

• Kontra-admiral
Re: Clipper round the world
« Reply #80 on: November 27, 2009, 09:59:48 AM »
je. I vidim da si se otrijeznio od pijanke  anim32
Jesam, jesam  ;) Ali, izgleda da nam je Leo počeo tamaniti one kašete bire koje je ukrcao za balast pa je malo zabrazdio na nekoj čudnoj ruti iuu8. Možda nešto sprema kao iznenađenje za fotofiniš.  tong47 Nikad se ne zna.  anim64
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #81 on: November 27, 2009, 10:51:30 AM »
 anim64

A jeli znaš možda koliko daleko se smije proć od one bove na pola puta, piše da ju treba ostaviti desno?   ch4
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #82 on: November 27, 2009, 11:40:06 AM »
Poslao sam e-mail regatnom odboru s pitanjem da li su sigurni da treba pustiti desno Kerguellen Island. Nema odgovora. Prije odgovaraju onima koji su platili pa kad stignu i ostalima. U jednom trenutku je bila crta idealne rute koja je prolazila pored otoka ali su poslije opet stavili kao što je sada. Za udaljenost ne znam. Logično bi bilo pustiti plutaču lijevo... ali...  confuse0006  ouz89

GRINGO_ZD

• Guest
« Reply #83 on: November 27, 2009, 12:00:22 PM »
"leave it to starboard"

po desnom boku, e sad desni bok od plutaće je od 1 cm lijevo od plutaće (tj. sjevernije) pa do sjevernog pola, tko voli nek izvoli.
Iskreno nisam se napio ali mi se čini da su nakon uspjeHa i zanimljivog vende globe-a zaključili da je vrijeme utžiti i da je sada doslovce koliko para toliko muzike, sad su izgleda "popravili" polare spi-a  pa ima logike mijenjati spi/genova, ali iskreno djeluju jadno vrijednosti koje ti daju.
Leo

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #84 on: November 27, 2009, 12:20:10 PM »
Uskoro ulazimo u područje bonace pa će brzine biti dobre za panulu.  coolr A i bire će trebati zamijeniti grogom ili kuhanim vinom.  gigzu89

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #85 on: November 27, 2009, 08:34:05 PM »
probam južnije izbjeći bonacu...inače u tim klimatskim uvijetima preferiram pepito sa klinčićima i limunom  anim32
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Nogicom

• Timunjer
  • **
« Reply #86 on: November 28, 2009, 08:05:09 AM »
Crta idealne - najbrze rute im je banana. Nikako ne moze biti ravna na tako velike udaljenosti na juznoj polutki zbog zaobljenosti zemaljske krugle. Idealna crta vodi sjevernije od Kerguelena a svakako juznije od njihove crte. Ja si to inace racunam - taj ortodromski kurs vs. ravni kurs (loxodromski), malo triNogometrije. Ima i na netu calculatora, a ocito se vidi u GoogleEarthu kad uzmes ruler od CapeGHope do Australie.

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #87 on: December 02, 2009, 05:25:51 PM »
jučer i danas imam osjećaj da plovim u bermudskom trokutu ili kako bi rekli fanovi zvjezdanih staza u nekom čudnom svemiru punom crvotočina i iskrivljenog prostor-vremena gdje ne vladaju normalni zakoni fizike. Lik meni po krmi 56 milja je u poretku ispred mene za pedesatak mjesta, jučer 'samo tako' ploveći na jug dobijem tisuću mjesta  a danas u svim mogućim kursevima gubim isto toliko i udaljavam se od sporijih brodova...totalna banana  anim64  mad

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #88 on: December 02, 2009, 05:33:28 PM »
Ako te mogu utješiti, nisi sam.  guog98 Sve sam probao ali jedino što bi stvarno pomoglo mislim da je American Expres ili Master Card dignuti  anim64

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #89 on: December 02, 2009, 05:37:21 PM »
korisniji bi bio dobar haker na njihovom serveru  anim43
 guog98