Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Clipper round the world  (Read 84060 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
Re: Clipper round the world
« Reply #20 on: November 01, 2009, 10:23:25 AM »
 anim43 anim43 anim43
ne mogu vjerovat
prognoza bila isti smjer samo malo slabiji vjetar i ja taktiziram po prognozi...kad se jutros zateknem sa dignutim spinom i 0,5 vjetra U NOS!!!  anim43
I kad bolje proanaliziram kartu, vidim da me bacilo usred centra bonace i jedini brod sa vjetrom u nos a cijela flota njih +50000 sa spinom uredno piči pored mene
do iduće promjene vjetra neću se iščupati iz te jame  guo99 fgzku
ovo je drugi put da vjetar ne sluša pronozu - naš aladin je mila majka za njih - kao da žele da potrošimo onih 50 eur za kupnju 'pro' điđa mad
 jhio80
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

GRINGO_ZD

• Guest
« Reply #21 on: November 01, 2009, 12:35:06 PM »
Ajde nek mi netko učen objasni, meni tuntleku, kako to da su polare spia i genove skoro pa identični????
Pa na kraju je bolje voziti s genovom pa si bez brige.
A čini mi se da su razlike od bazne i dokupljene opreme tako drastične da mi to pomalo smrdi  confuse0006
Leo

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #22 on: November 01, 2009, 02:06:55 PM »
Ma dosta cudno je to sve skupa. Nije me bilo 2 dana i kaze izgubio si 27 000 i nesto mjesta... reko ode cijela flota ispred mene..... kad ono ja 19 000 i nekoji :) Pa koji sam bio ako sam izgubio 27 000 mjesta? :)

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #23 on: November 01, 2009, 03:29:10 PM »
 anim43
i dalje blejim u bonaci i gubim 1000 mjesta na sat  mad
jel ko zna kako se na ovom čudu pumpa?  evil

Ajde nek mi netko učen objasni, meni tuntleku, kako to da su polare spia i genove skoro pa identični????
Pa na kraju je bolje voziti s genovom pa si bez brige.
A čini mi se da su razlike od bazne i dokupljene opreme tako drastične da mi to pomalo smrdi  confuse0006
Leo

ovo je ko priča sa premjerom, opet ne jedrimo svi na istim brodovima
bar sus mogli napraviti dve klase - sirotinjsku i bogatuni koji si mogu priuštiti 50 eurona  guog98
imam osjećaj da su ovi prvi kupili i vjetar, tzv. privatni vjetar  guog98 guog98
Ma dosta cudno je to sve skupa. Nije me bilo 2 dana i kaze izgubio si 27 000 i nesto mjesta... reko ode cijela flota ispred mene..... kad ono ja 19 000 i nekoji :) Pa koji sam bio ako sam izgubio 27 000 mjesta? :)
čudna matematika...a na kom si ono brodu?
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN

Offline Ana

• Komodor
  • Spank me!!
« Reply #24 on: November 01, 2009, 03:33:42 PM »
ajde, jazo, nisi jedini hhehehe  ch4
Part of me is angry, part of me is proud...the rest of me is drunk!
....

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #25 on: November 01, 2009, 03:43:16 PM »
Ako kažem da me tješi da ste ti i granco zaplutali iza mene samo ću dokazati da smo mi hrvati zloban narod guog98 guog98
šalu na stranu, svaka čast Fichi na zvizu - sad je jasno da nije bezveze toliko potego na jug, ako ovako nastavi vjetar za koji dan bit će vodeći u floti, a ni gringo nije uludo vozio dole

ali treba priznati da sam baš umjetnički pogodio centar bonace i to sa kontravjetrom...nije to lako na tolikom oceanu  opu8568

Offline Ana

• Komodor
  • Spank me!!
« Reply #26 on: November 01, 2009, 03:44:44 PM »
čuj, ja e cijelo vrijeme praim, tako da ni meni nije ništa bolje :(
Part of me is angry, part of me is proud...the rest of me is drunk!
....

Offline Nogicom

• Timunjer
  • **
« Reply #27 on: November 01, 2009, 05:19:06 PM »
A to je tako...kako je rekao captn. Rameša na Jabuci 2005, "da je točna ne bi se zvala prognoza...". Netko je zeznuo sa pocetnim uvjetima...

Ja sam uspio biti na rubu kakvog takvog vjetra, maloprije sam usao u jaci pa sad idem bolje. Ali juzna varijanta je sada puno bolja...u stvari negdje na pola je dobro bit.

Polarne dijagarame bas za ovu vr sam nasao preko googlanja na http://bighorn.000page.com/polars/
Izgleda da u kutevima preko 120° uzimaju brzinu s flokom da je ista kao za spi, uopce ne racunaju.

Samo je sad neki prblm sa internetom u francuskama, nemogu nista ucitati.

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #28 on: November 01, 2009, 06:40:04 PM »
 guog98 guog98 guog98 Učesnik moogli60 je ipak u centru bonace - wind 0, speed 0!!!
Znam da me zloba neće izvući, ali bar sam od nekoga brži  anim64
 fgzku

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #29 on: November 01, 2009, 10:38:44 PM »
čuj, ja e cijelo vrijeme praim, tako da ni meni nije ništa bolje :(

znaš kako ide kad slijepac slijepca vodi guog98
malo sam se mrdnuo sa večerašnjom promjenom vjetra ali i dalje gubim pozicije mad