Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Prekomjerno iskorištavanje mora  (Read 27261 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kaor

• Timunjer
  • **
Prekomjerno iskorištavanje mora
« Reply #10 on: August 28, 2009, 03:11:03 PM »
Bio sam vegetarijanac 12 godina i nisam jeo samo travu. A polemiku oko cemu sluze bi lagano mogao razvezat, ali ne na ovom topicu da neidemo dalje u off topic
« Last Edit: August 28, 2009, 05:09:09 PM by kaor »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #11 on: August 28, 2009, 03:56:46 PM »
ne kuzim sta ste se uhvatili , ovo je vijest koja je prenesena na forum kao i bilo koja druga.
Hej Malac!
Fali ti jedno 20 + . Onda češ shvatiti da je vijest tendeciozno senzacionalistička, usmjerena. Znam da je ovdje postavljena bez nekih zadnjih namjera, ali izabrana prema naslovu. A nemaš ni pojma kako če ti se to sve brzo, prebrzo približiti.  ;)
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #12 on: August 28, 2009, 04:05:40 PM »
Ajd nisam barem samo ja crna ovca, proslo ljeto su bez mog prisustva zatukli zmiju Crnokrpicu (zasticena vrsta) i onda se jos hvale sa tima kako su zatukli pitona, kako triba to sve istrebitk, da sta ce im zmije po vrtlu ici. ma necu niti pricati koliko su ljudi neosjetljivi, zapravo bas ih briga kaj ribe nema, prelov u njihovom jeziku ne postoji. meni se smiju kad ulovim štuku na rijeci pa je pustim , zapravo nikako im neide u glavu a zakaj ja onda lovim ako cu pustit...
Zmije su sve do jedne zaštičene. Kazna je od 1000 do 8000 hiljada kuna.
Ja ih se bojim, ali mi ne pada ni na pamet ijednoj učiniti što nažao. One su bile sve prije nas ovdje, i one nemaju kamo otiči osim ovdje gdje su. Stavit ču ovdje zmiju sa kojom sam prije 14 dana imao bliski susret u mom dvorištu.
Inače u Hrvatskoj ima 14 vrsti zmija. U dalmaciji je otrovan samo poskok. I ja osim nedavno u novinama (kod Zadra) nisam još čuo da bi poskok ugrizao čovjeka. Ali da je puno poskoka od ljudi bilo ubijeno to znam dobro. Kad nađem stavit ču sliku zmije iz mog vrta. najbrža od svih, i jako lijepa. Šiljac.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #13 on: August 28, 2009, 04:09:55 PM »
soory ali žešća glupost.....jel znaš zašto uopće postoje lovačka društva i čime se oni sve bave ili jedeš samo travu????
Hej dragi dečko. U Dalmaciji je lovac i njegova puška samo način da bi se došlo do mesa. To ja ne iz malog prsta. A o lovačkoj etici, pa i kod onih "pravih" o tom potom.
A o skretanju teme, pa što ti to hočeš? Da forum potpuno zamre. Na kraju krajeva ovdje je moderator kako vidim "dag", pa te skretanje netreba pogađati.  happy0034
« Last Edit: August 28, 2009, 04:14:19 PM by Strici »

Offline mali

• Seascape junkie
  • Noštromo
« Reply #14 on: August 28, 2009, 09:37:35 PM »
Hej Malac!
Fali ti jedno 20 + . Onda češ shvatiti da je vijest tendeciozno senzacionalistička, usmjerena. Znam da je ovdje postavljena bez nekih zadnjih namjera, ali izabrana prema naslovu. A nemaš ni pojma kako če ti se to sve brzo, prebrzo približiti.  ;)

da sve razumijem ali nije dario napisao naslov. uostalom nije nikoga uvrijedio a ako ste se vidjeli u naslovu i nasli uvrijeđeni to je vas problem.
Seascape is fun!!

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #15 on: August 28, 2009, 11:06:47 PM »

Vi bi svi trebali malo učiti o humoru. Nažalost mi ga imamo puno premalo. To je jedna lijepa osobina, koju susjedi sa istoka imaju više nego mi. U skoro svim ostalim smo mi bolji. ;D

Offline denister

• Barba
  • još plutam :)
« Reply #16 on: August 29, 2009, 03:32:52 AM »
A o skretanju teme, pa što ti to hočeš? Da forum potpuno zamre. Na kraju krajeva ovdje je moderator kako vidim "dag", pa te skretanje netreba pogađati.  happy0034
zar sam ja išta rekao o skretanju teme??? pa ja sam i krenuo sa njom dalje, a na moje pitanje nitko nije ni odgovorio :P

Offline kaor

• Timunjer
  • **
« Reply #17 on: August 29, 2009, 07:45:14 PM »
Lovačka društva postoje da bi se škvadrica napila i još k tome nabavila malo mukte mesa. One šprehice sa regulacijom broja jedinki i ocuvanjem istih su smjesne cak i na papiru. Imam vikendicu na mreznice, pa vidim te vrsne lovce konstantno u krivolovu, samo da je u ledenicu spremit. Onaj koji pak to gleda sa sportskog stajalista, da ga full rajca ubit zivotinju koja nema apsolutno nikakve sanse sa nekih 500 metara i jos se naziva sportasem. Svakom od njih bi dao batinu ili koplje pa ajde prijatelju na grizlija. Nisam htjel skretat al kad me se vuce za jezik  ;D

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
Re: Prekomjerno iskorištavanje mora
« Reply #18 on: July 13, 2013, 10:38:23 AM »
Na zahtjev nekih forumaša otključavam ovu temu, uz molbu da će od sada pa nadalje ton rasprave biti malo pristojniji i da će se sudionici držati teme.
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline estan

• Admiral
Re: Prekomjerno iskorištavanje mora
« Reply #19 on: July 15, 2013, 02:13:40 PM »
Mislim kako lov i ribolov nisu stvari koje treba zabraniti, ali treba regulirati. I meni se naviše zgadi koliko zapravo mala djeca uništavaju života u moru, a roditelji ih puste u toj njihovoj igri, iako od tog uništavanja se nitko neće niti najesti. Zatim ljudi i dalje izranjaju periske i druge zaštićene vrste, a kad im kažete da to nije u redu onda se uvrijede. :angryfire: