Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Još jedan biser u nizu...  (Read 23264 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline vragec32

• Kontra-admiral
Re: Još jedan biser u nizu...
« Reply #20 on: September 01, 2009, 02:45:13 AM »
Bok društvo. Sjedim u kokpitu svoje barke uz Višku rivu, "listam" prognozu i svoje nautičke stranice i vidi! - reakcije na ideju. Moram priznati da mi je drago da ste ipak odreagirali, tj. da nas ima više koje to smeta. Nakon što par dana nitko nije ni zucnuo o ideji već sam pomislio da možda samnom nešto nije u redu, da sam možda ja tako konfliktna osoba pa mi je zbog toga sve to tako crno.
Odgovor Striciu: ti si ga sada stvarno za...stranio. Mogao si se suzdržati ako ni zbog čega a ono barem zbog naših članova Foruma, vrlo aktivnih i konstruktivnih, koji svojim sudjelovanjem Forumu daju dodatnu dimenziju, uostalom kao i ti (osim posta na ovu temu). Ma nije bitan taj konkretan slučaj iz Solina, možda je a možda i nije sve to istina, ali da se to (prečesto) događa - to je istina i to je ono što je bitno. To se može i treba mijenjati, a ne jednog ili dvojicu koji lažu ili ne lažu, bili oni "žuti, crni, plavi, rdeči, modri ...." Kada budu jasna pravila igre onda neće biti okvira za nejasne ili mutne situacije. Vrlo jednostavno, kao kada dođeš u, recimo, Konzum (a može i Mercator) po čokoladu. Staneš pred policu, odabereš onu koja ti se sviđa i koja ti odgovara po cijeni, platiš, teta na blagajni ti možda i kurtoazno kaže ali ipak kaže: "Hvala lijepo. Doviđenja. Dođite nam opet! (jer mi od vas živimo)". Nema tu puno filozofije.
Možda nam u provedbi ideje može (ponovno) pomoći Damir (za kojeg je naš Admin pomislio da ga ismijavamo u jednoj temi - potpuno krivo! To je bila samo mala šala na Damirov poseban a ponekad teško dokučiv ili shvatljiv humor, bez ikakve zle namjere). Mislim na pomoć MP-a ali možda i Damira osobno, ako dijeli naše mišljenje. Što konkretno? Možda za početak jedno blago, vrlo uljuđeno pismo Ministarstvu, pa da vidimo. Može se napomenuti da smo (putem NP-a, MP-a, a vjerujem i drugih portala i foruma) kadri skupiti priličan broj zainteresiranih "potpisa". Pa ako ne bude ništa - onda ... plan B.

Offline Ana

• Komodor
  • Spank me!!
« Reply #21 on: September 01, 2009, 08:20:16 AM »
a 'ebeš nautičara bez FINA e-kartice  ;D
to bi trebalo biti javno da svi imamo uvid. ma, nije mi toliko ni bitno koja firma ima koncesiju koliko me zanima koje su im ovlasti. istina, nisam do sada imala problema sličnih opisanima, ali ne znači da neću.
Part of me is angry, part of me is proud...the rest of me is drunk!
....

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #22 on: September 01, 2009, 09:04:48 PM »
Pozdrav svima!
Nije problem u tome da li znamo ili ne znamo točke iz ugovora o koncesijama. Koncesije koje županijske skupštine daju za sidrišta, baziraju se na Zakonu o pomorskom dobru i morskim lukama te nekoliko pravilnika i uredbi. Ugovori koji se potpisuju s ovlaštenicima koncesije (koncesionarima) su svi isti (copy/paste). Problem nastaje onog trenutka kad bi davatelj koncesije ili državni organi (inspekcije i sl) trebali vršiti nadzor nad poslovanjem. Nadzora nema!
Već sam to napisao: Koncesionar može naplatiti samo USLUGU koju pruža a to je korištenje naprave za privez (plutače s blokom za sidrenje/korpomortom). NE SMIJE NAPLATITI sidrenje. Sidrište je omeđeno koordinatama i ima točnu površinu. Izvan te površine je slobodno more! U lukama otvorenim za javni promet je druga priča.
Namjerno nisam stavio smajliće!
To što sam napisao nije moje mišljenje nego je to ono što proizlazi iz propisa.
Pozdrav!
« Last Edit: September 01, 2009, 09:23:13 PM by grancipor »
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #23 on: September 01, 2009, 09:22:10 PM »
 A ja mislim da se na jednom hrvatskom forumu sve to napiše na hrvatski, da bi se uopče i razumjelo o čemu se radi. Ja nisam, jer nisam slovenski htio ni čitati.
Ono otprilike kratko opisano na našem: Znam da ima svega i svačega, ali čulo se samo jednu stranu, a slovenci, sačuvaj nas bože, pokazivali su prije, i sada nedavno, a kad uvjek mogu, pokazivat če svoju prgavost.
Neka ispričaju ljudi koji su maltretirani na granici, a samo jer smo na putu za Hrvatsku.
Nemojte nikoga osuđivati dok niste čuli obje strane, pogotovo kad se jednostrano oglasio Slovenac.
Prenio sam ono pismo u originalu. Imam i odgovor koji su dobili iz Ministarstva mora prometa i infrastrukture...
Strici, nisam Slovenac. Doživio sam i ja neugodnosti, samo što poznajem propise koji uređuju odnose u lukama a visok sam skoro 1,90 m i imam 95 kg.
Prije par godina sam u Malom Lošinju privezivača natjerao u bijeg. Imao je sreću da nisam pozvao ravnatelja Lučke uprave pa bi izgubio i posao.
Doživio sam na Dugom otoku u Lučini da me nagovaraju na šverc i to ne privatnici nego javni djelatnici.
Mogao bih poprilično toga napisati o neugodnostima koje su proživljavali prijatelji Talijani.
S druge strane, poznajem i vrlo furbaste nautičare koji stalno pokušavaju nešto ušičariti...od Talijana koji se ponašaju u stilu " io pago, io cago!" Do Nijemaca i Austrijanaca kojima nikako nije jasno da barka nije automobil a luka nije javno parkiralište itd itd.
« Last Edit: September 01, 2009, 09:24:21 PM by grancipor »

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #24 on: September 01, 2009, 09:42:28 PM »
Što se koncesija tiće postoji registar svih koncesija na
http://regkon.fina.hr/RegistarKoncesija.web/frames/home.html
ali da bi ga se koristilo treba imati FINA-inu e-karticu.
Postoji i upisnik koncesija koji se vodi na serveru u MMPI i tamo za pristup treba imati ovlaštenje. Samo na tim mjestima nema detalja i ne piše što koncesionar ne smije raditi.  confuse0006

Offline jedritisemora

• Timunjer
  • **
« Reply #25 on: September 02, 2009, 10:55:51 AM »

Offline kaor

• Timunjer
  • **
« Reply #26 on: September 02, 2009, 11:21:02 AM »
ja bi se suosječal al ne kužim slovenski

Offline grancipor

• Kontra-admiral
« Reply #27 on: September 02, 2009, 07:35:13 PM »
Šta znači ...
talijanski "ja plaćam, ja serem" doslovce.
Fraza je izrečena prije neki dan od digića koji nije htio napraviti ulaz prije vezanja u marini.  confuse0006

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #28 on: September 02, 2009, 09:40:31 PM »
talijanski "ja plaćam, ja serem" doslovce.
Fraza je izrečena prije neki dan od digića koji nije htio napraviti ulaz prije vezanja u marini.  confuse0006

Ovi su ona druga strana medalje... koji *****avaju i prave probleme.....

Neka se veze, nema problema... to je carinski prekrsaj i kad ga napravi neka ga fino uhapse ili postupe prema njemu kako zakon odredjuje. I onda nek placa i sere dalje. :)

Offline jazavac

• Admiral
    • servis Frigomehaničar
« Reply #29 on: September 02, 2009, 10:15:45 PM »
Cijelo pismo na Hr je objavljeno u Moru a ima i zanimljiv odgovor u smislu da ne daju nikakav pravi odgovor na problem  confused ali iznose niz informacija o pravima i obvezama koncesionara i nautičara
Za dvadeset godina, biti ćeš više razočaran s onim što nisi napravio od onoga što jesi napravio. Zato otpusti konope. Isplovi iz sigurne luke. Uhvati vjetar u svoja jedra. Istražuj. Sanjaj. Otkrivaj.– MARK TWAIN