Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Još jedan biser u nizu...  (Read 23187 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nruzic

• Mali od palube
  • *
Re: Još jedan biser u nizu...
« Reply #10 on: August 31, 2009, 05:11:59 PM »
i ja sam apsolutno za! Mislim da bi bilo sasvim normalno da se u nekakvim brošurama ministarstva i na internetu objavljuju jasna pravila igre. Sve bi bilo jasnije i oko raznih muringa i bova ispred restauranta pa i na rivama koje prisvajaju restauranti (Okuklje, Polače, Lavsa, itd).

Offline Johnny

• Mornar
  • **
« Reply #11 on: August 31, 2009, 07:22:05 PM »
Da žalosno je što se dešava i nekako se bojim da takvih slučajeva ima dosta
ali ne izađu svi u "javnost".
Slažem se da bi trebalo tražiti da država regulira "pravila igre" te da objave
prava i obveze koncesionara ali se bojim da regularnim putem od toga ne bude niš.

Zato predlažem da se sa tim izađe u medije, to je dokazano jedini način ds se država/lokalna vlast
mrdne kad ih se "pritisne" preko novina i TV. Jedino tada dolazi do brzih rješenja iz vrha
države inače ovi lokalni "šerifi" ne mare puno štaje po zakonu a šta nije.

Offline DOBOLA

• Administrator
  • Timunjer
« Reply #12 on: August 31, 2009, 09:47:32 PM »

Ova priča slovenskog nautičara za svaku je osudu, ali ne čudi ako se zna da na ovom području kod nas vlada apsolutni nered, kaos i bezakonje. Svatko radi (naplaćuje) što ga je volja i kako ga je volja...

I ja sam imao sličnih iskustava sa čudnovatim naplatama vezova, kad su mi prilazile osobe u neregistriranim čamcima, bez ikakvih službenih obilježja, čak i u kupaćim gaćicama i tražile da naplate bovu. Ne znaš ni tko su, ni odakle dolaze, ni odakle im pravo da naplaćuju vez. Bilo je i "računa" nažvrljanih na običnom bloku računa koji se može kupiti u svakom dućanu Narodnih novina, ali i "egzotičnih" likova koji su bove obilazili u prljavom čamcu, sa imenom tvrtke napisanom na komadu običnog kartona   ???

Apsolutno podržavam peticiju, ali predlažem i da se svaki kocesionar obveže da prilikom naplate bove (veza, sidrišta, svejedno) voditelju broda pokaže rješenje o koncesiji ili barem da se legitimira kao koncesionar sa papirom na kojem bi bile navedene pojedinosti koncesije (službeni broj odobrenja), a posebno da je u papiru jasno navedeno područje koje je koncesijom obuhvaćeno i na kojem on ima pravo naplaćivati vez.

Nešto slično ugodno nas je iznenadilo ovoga ljeta na Visu. U gradu Visu sidrište su naplaćivali momci u službenim uniformama sa oznakom Lučke kapetanije, na računu sa logotipom viške luke je bilo jasno naznačeno područje koncesije koje se naplaćuje, momci su bili ljubazni i susretljivi. Sve u svemu, iako nema bova nego se naplačuje sidrište, nije ti žao platiti kad znaš kome i zašto plaćaš. 
Ružne stvari  nisu najgore što nam se mogu dogoditi u žovotu. Najgora stvar koja nam se može dogoditi je da se ne dogodi ništa.

Offline Dario

• Admiral
« Reply #13 on: August 31, 2009, 10:22:54 PM »
bio sam i ja ove godine u visu te mogu potvrsiti dobola  happy0034

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #14 on: August 31, 2009, 10:25:47 PM »
Objava na internetu i u nekom sluzbenom glasilu recimo s podrucjima i zonama je najbolja stvar definitivno.... mogu si ljudi planirati gdje ce se vezati, po kojoj cijeni i sto ce u toj cijeni dobiti.

Druga stvar, po meni bi morali ljudi koji naplacju imati neku sluzbenu iskaznicu sa slikom i dokumente o tome da imaju na tom i tom podrucju pravo naplacivati po tim i tim uvijetima. Ne trebaju svakome to gurati pod nos, ali ako netko zatrazi da bude najnormalnija stvar to pokazati.

Ono sto bi jos bila dobra stvar je da se nekoj javnoj sluzbi kapetaniji ili jos bolje policiji moze prijaviti sumnjiva naplata. Zasto policiji bolje - imaju vece ovlasti, vise ima postaja i mogu doci i morem i kopnom (jeftinije) na intervenciju. Fino dodje neki cica koji bi neke novce za vez, a cini ti se da to nije legitimno... 92, halo, tu i tu sam, sumnjam u protupravni pokusaj naplate veza, molim dodjite. Naravno, svi ce reci da oni imaju drugog posla i da ne mogu to.... netko to mora kontrolirati. Ne mozemo cekati da dodje do fizickog obracuna pa da onda moraju intervenirati.

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #15 on: August 31, 2009, 10:49:09 PM »

A ja mislim da se na jednom hrvatskom forumu sve to napiše na hrvatski, da bi se uopče i razumjelo o čemu se radi. Ja nisam, jer nisam slovenski htio ni čitati.
Ono otprilike kratko opisano na našem: Znam da ima svega i svačega, ali čulo se samo jednu stranu, a slovenci, sačuvaj nas bože, pokazivali su prije, i sada nedavno, a kad uvjek mogu, pokazivat če svoju prgavost.
Neka ispričaju ljudi koji su maltretirani na granici, a samo jer smo na putu za Hrvatsku.
Nemojte nikoga osuđivati dok niste čuli obje strane, pogotovo kad se jednostrano oglasio Slovenac.
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #16 on: August 31, 2009, 10:59:21 PM »
Nema veze to sada s ovim pojedinacnim slucajem. Svake godine bude nekoliko prica koje iscure u javnost da se netko morao natezati oko naplate veza i sl. Mislim da vecinom svi znamo da problem oko toga postoji i da bi ga trebalo nekako rijesiti.

Offline Andraz

• Barba
« Reply #17 on: August 31, 2009, 11:04:58 PM »
Bravo Strici, pravi tren za politiziranje pitanja, kad se več počelo razrađivati konkretne ideje kako stvari napraviti bolje.  happy444
Ali imaš pravo. Brez turista ne bi bilo ni problema s njima.

Offline Dario

• Admiral
« Reply #18 on: August 31, 2009, 11:07:49 PM »
Ljudi molim vas da rasprave o Hrvatsko-Slovenskim odnosima ne stavljate na forum

hvala  happy0034

Offline DOBOLA

• Administrator
  • Timunjer
« Reply #19 on: August 31, 2009, 11:26:57 PM »

Strici, ovo je čisto spamanje foruma. 

Slažem se, Andraz, spam stiže upravo u trenutku kada se krenulo u konkretne prijedloge.
Ružne stvari  nisu najgore što nam se mogu dogoditi u žovotu. Najgora stvar koja nam se može dogoditi je da se ne dogodi ništa.