Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Pretučeni jer su trazili racun?  (Read 8232 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario

• Admiral

Offline Tin

• Viceadmiral
Re: Pretučeni jer su trazili racun?
« Reply #1 on: August 15, 2009, 11:13:25 PM »
Nesto tu ne stima u obje verzije price. I ono sto mi nije nikako jasno taj sistem placanja u eurima. To je savrseno protuzakonito. U RH sredstvo pacanja je HRK i osim u firmama koje su registrirane kao banke/mjenjacnince ne bi se smjelo placati stranim valutama.

Nazalost, sve skupa velika steta za nas nauticki turizam.

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
« Reply #2 on: August 15, 2009, 11:16:38 PM »
Naše znam tako da sigurno nisu bezgrešni, al znam i za bahate Talijane... i zbilja, nek si promjene dovoljno € u Kn, pa se neće buniti oko tečaja kad ih mijenjaju po otocima.

Offline Friga

• Timunjer
  • **
« Reply #3 on: August 16, 2009, 08:14:50 AM »
Na žalost svake godine se i sam osvjedočim u bahatost lokalnog pučanstva na moru. Upravo oni koji žive od turizma rade sve (zahvaljujući pojedincima) da se turisti više ne vrate u RH. Po onoj "što južnije to tužnije" (neka se pošten svijet ne uvrijedi jer radi se ipak o pojedincima) nekima bi najdraže bilo da turisti svoje novce pošalju poštom i da uopće ne dolaze na najljepše more na svijetu. Proputovao sam nešto po svijetu i svim turističkim zemljama je gost nešto najvažnije i drže ga kao malo vode na dlanu. O ponudi zabavnih sadržaja za turiste koji nisu vezani na čisto more, sunce i malo plaže da i ne govorimo.

Priča prva: Kukljica. Turistički brod stiže, turisti izlaze s njega i pitaju me gdje su!!! Ma ne možeš vjerovat! Ajde rek'o, možda nisu razumjeli, no što bi i razumjeli kad se nazovi kapetan i netko mlađi (možda mu je sin) cijelo vrijeme nadvikuju i svađaju uz, naravno, popraćenu salvu psovki. Ovaj kapetanu na koncu donosi sladoled, a ovaj ga jede dok mu curi niz bradu. Ma mene je bilo sram! I šećer na kraju. Brod isplovljava, a na mol za par minuta dolazi dvadesetak njegovih putnika! Uz viku se na jedvite jade vratio po njih.

Priča druga: Vir. Vežem brod na (jedini mol), čekam ženinu rodbinu iz njemačke da dođu i da odmah isplovimo (nisu gastarbajteri, već pravi nijemci). Dolazi turistički brod i uz salvu psovki se okomljuje na nas. Tek kad sam mu uzvratio je shvatio da smo domaći i malo smirio hormone no jad i bijeda turističke ponude je ostala.

Ovakvim pojedincima bi trebalo stati na kraj i oduzeti im dozvolu za rad jer samo nas sramote. Ne znam samo koji će se od ovih turista ikada vratiti u RH jer znam da ja nikada ne bi. I onako kako ja pozitivno pričam o npr. Grčkoj ili Španjolskoj tako će oni u svojim zemljama pronijeti "dobar not" glas o onome što su doživjeli.

Jer kad srce kaže ljeto, kaže Hrvatska :(

Van de Stadt Jupiter

Offline Dario

• Admiral
« Reply #4 on: August 16, 2009, 09:37:50 AM »
ima takoder prica gdje smo morali provesti noc u umagu na carinskom gatu jer na je falio jedan papir od carine

i oko 6 ujutro dok smo spavali normalno privezani na gat, osjetim kao da se brod drugacije miče i neku buku. izlazim van a covjek nas je vec odvezao!! dok smo mi spavali jer njemu dolatzi neki brod  =/

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
« Reply #5 on: August 16, 2009, 10:58:24 AM »
ma definitivno je najveći crnjak da te netko odveže dok još spavaš...prestrašno! Kad samo pomislim na tako nešto ne znam što bih napravio u toj situaciji...osim što bih našao drugi privez. :)

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #6 on: August 16, 2009, 02:04:20 PM »
Dio nasih turistickih djelatnika definitivno ne zna kako se baviti ljudima i turizmom i na bilo kakvu provokaciju ili nestasluk turista reagiraju vrlo burno i negativno - nazalost. Turista ima svakakvih, ali trebalo bi naci nacina za izaci s njima na kraj.

Sto se tice odvezivanja brodova to mi nije nikada islo u glavu. Prevezati brod jos nekako, ali samo ga odvezati ???!?!?!?!?!? Jos u ovom slucaju kad je posada na spavanju - pa mislim samo vikni malo i netko ce se probuditi i izaci van pa neka se sami maknu ako ti smetaju....

Offline Dario

• Admiral
« Reply #7 on: August 16, 2009, 02:07:47 PM »
po danasnjim clancima u novinama ipak turisti nisu tako pretuceni kako je pisano na pocetku

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #8 on: August 16, 2009, 06:22:35 PM »
Na nekom portalu sam odmah drugi dan procitao da prema policiji nije istina da su pretuceni vec da je samo jedan u naguravanju zavrsio u moru. Takodjer nisu trazili pomoc lijecnika i policija nije uspjela doci do njih.

Sve u svemu mozda se radi o namjerno izazvanom incidentu i preuvelicavanju da se iz nekog razloga nanese steta turizmu.

Offline Markic

• Kadet
  • *
« Reply #9 on: August 16, 2009, 08:21:40 PM »
Evo baš sam se vratio sa đite pa da napišem par dojmova o maloj i veloj Proversi. Ako se ne varam u veloj Proversi je restoran Katina, a u maloj Aquarius. Poznavajući vlasnike, čitaj "primitivnu" stoku iz Bugarske uopće me ne čudi što je došlo do ovoga nemilog incidenta.
Par dojmova - 2004. su valjda baš dovršili mul u maloj Proversi i restoran Katina. Dolazimo popodne i pitamo dal se može stati. Govori sin od gazde da nema problema, ne spominje nikakav prisilni odlazak u restoran u kojemu je btw. kilogram ribe 400 kn, kilogram jastoga 500 kn... i tako mi popodne pustili brod na njihovom mulu i via Lupeška jer je tamo izvrsna janjetina. Po povratku na mene viče sin od gazde da se "gonimo ča" ako nećemo na večeru kod njih, da će odvezati brod, prijeti batinama itd... Kao u zatvoru - odi jesti. Istini za volju i mislili smo ići navečeru kod njih, ali sa ovim stavom - ne hvala. Napuštamo to usrano mjesto i mičemo se preko puta u valu. Žao mi je samo što je na brodu bilo civilizirano društvo, a ne npr. nas 6 klasnih budala pa da provjerimo što se nalazi u kuhinji, od kojeg materijala su stolovi i stolice itd...
Par dojmova - 2009. ponukan sječanjima na 2004. i predivna iskustva iz Katine odlazimo u Aquarius. Inače mi je slabo od Kornata, npr. od Piškere gdje je vez za brod od 10 metara 500 kn, da, nacionalni park je i vrijedi, samo malo lokalno stanovništvo kvari dojam, kada dereš onda deri sa smješkom na licu, a ne kao seljak.
Natrag na Aquarius - stali na muring, neznam dali ga je bilo 2004. mislim da ne, otišli na večeru. Vlasnici govore da su oni iz Katine "prijeki ljudi" ali meni je dojam da su bliski rođaci. Cijene visoke, vraćam mrkača na salatu jer smrdi dok me konobarica uvjerava da takav mora biti... sve u svemu večera je prošla i ne vraćam se tamo više nikada sa nikakvom posadom...neka krepaju na tom kamenjaru.

A što se tiče ovih talijana iili bilo koga drugoga na moru, mišljenja sam da su izvukli deblji kraj i da se sada sve zataškava za dobrobit hrvatskog turzma umjesto da se ovim seljacima oduzmu koncesije i daju nekoge tko će imati barem toliko bontona da turiste koji mu plaćaju oko 380 kn po glavi za večeru, ne baca u more i mlati.