Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: nasukavanje  (Read 8124 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario

• Admiral
nasukavanje
« on: June 23, 2009, 09:22:48 PM »
http://www.24sata.hr/news/clanak/slovenci-se-jahtom-dugom-12-metara-nasukali-na-hrid/122544/

ovo me potaknulo na razmisljanje da iako mi imamo pravo i mislimo da ce nam se drugi maknuti, to nije uvijek tako..i nakon sta su se nasukali, lik na krmi je ostao spavati  :) :) :o

Offline Tin

• Viceadmiral
Re: nasukavanje
« Reply #1 on: June 23, 2009, 11:12:06 PM »
Pravila o prednosti prolaska i sl. postoje, ali kao i na cesti ako vidis da ce ti onaj drugi oduzeti prednost duzan si pokusati sto elegantnije izbjeci konfliktnu situaciju.

Ono sto mene zanima dalje je sto kaze zakon o alkoholu na moru? Koliko se tolerira za skipera, koliko za posadu? Prilicno sam siguran da je tolerancija 0 ako obavljas bilo kakvu gospodarsku djelatnost, ali sto je "za osobne potrebe"?

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
« Reply #2 on: June 23, 2009, 11:54:53 PM »
...ali sto je "za osobne potrebe"?
0,5 promila

Prestige 34

• Guest
« Reply #3 on: July 15, 2009, 11:17:06 PM »
Ima u slobodnoj dalmaciji te Nautici isto...

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #4 on: August 25, 2017, 09:35:05 PM »
Evo jos jedne budala duboko otisao na suho ali bog cuva pijance:

https://www.24sata.hr/news/pijani-austrijanci-gliserom-se-nasukali-na-otocic-kraj-poreca-537377

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Damir s

• Admiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Y40

• Guest
« Reply #6 on: August 29, 2017, 01:18:13 PM »
Pa ime ima baš pravo "coastal experience" - nomen est omen tong47

Offline RUFUS

• Timunjer
  • **
« Reply #7 on: August 29, 2017, 02:50:32 PM »
još jedan dokaz kako malo treba za nesreću...
Ruksakom gurnia manicu, brod na sike.
Nadam se da će drugi učiti iz tuđih pogrešaka.

Offline Damir s

• Admiral
« Reply #8 on: August 29, 2017, 03:32:56 PM »
Pa sto budale ne ugase motor prilikom ukrcaja putnika  :violent1: :dontknow:, pa to je normalna procedura kada primas i iskrcavas putnike da motor mora biti ugasen!  :angel4: Jos da ga je okrenuo pramcem prema moru krenuo  bi na otvoreno more ovako ful gas pa na stijene, logika mu je jaca strana. A i nisu bili vezani za rivom :blob7: :BangHead:
« Last Edit: August 29, 2017, 04:13:14 PM by Damir s »

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #9 on: September 15, 2017, 07:44:11 PM »
Ovo ustvari nije bilo nasukavaje, nego jednostavno nemar, neznanje, aljkavost ili što već  skipera&posade. Što bi vi rekli o osučaju?

https://youtu.be/5U8PlCd9nXc
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš