Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Elektromotori na jedrilicama!  (Read 71604 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Strici

• Admiral flote
Re: Elektromotori na jedrilicama!
« Reply #290 on: April 29, 2018, 03:33:28 PM »
Danas sam podosta biciklirao po "becirku" gdje stanujem. I skoro pao na kljun; punjač za elektroauto s priključenim autom, puni akumulatore. Moram priznati da to još ovako javno nisam vidio, ili nisam gledao? a što skoro da i ne vjerujem.

Vjerojatno više u centru grada ima takvih punjača i više, u svakom slučaju taj je ovdje tek nedavno stavljen, jer tu prije dva tri tjedna sigurno nije bio.
Dakle kreče se, kreče, na kopnu, a dal će tako nešto ikada biti i na moru, na morskoj obali mislim.
Nažalost vjerujem i najmlađi od nas za života to nikad neće doživjeti, mislim masovno.
ps. Prevario sam se, ima i jako, jako rijetko i ovakvih pavih punionica akumulatora za brodice. Ali to je tako rijetko kao kad bi čorava kokoš napikla zrno pšenice. :laughing7:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #291 on: April 29, 2018, 05:48:25 PM »
Nije to takva rijetkost ni u Hrvatskoje, evo vidi: http://puni.hr/

U mom malom mjestu su samo dvije utičnice, svaka može dati do 32 ampera na 400 volti.
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #292 on: April 29, 2018, 09:15:56 PM »
Vau; a tek kad se zaputiš dalje istočno pa do Osjeka, kolike je onda  AmperVolta ? :laughing7:

Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš