Slane tehnike > Mornarske tehnike

Genova, uloga klizača

(1/3) > >>

Dario:

--- Quote from: vragec32 on November 02, 2008, 11:21:58 PM ---Hm, mogli bi možda otvoriti novu temu - uloga klizača genove! Otvaranje, zatvaranje zadnjeg poruba, pravac škote genove kroz težište (sila) genove? Koliko pitanja ovako na brzinu?! Što je to jedrenje komplicirano. Preći ću na motornjake. No, dosta!
Mirno more i dobar vjetar.

--- End quote ---

uloga klizača geniove je da "otvara"i "zatvara" genovu ukratko receno..sto je klizač vis enaprijed to je genova zatvorenija i opbrnuto

ako nam tresu gornje mostrine znaci da je genova previs eotvorena (klizač treba naprijed) i obrnuto

barberi sluze za fino trimanje genove..tj, s njim se regulira donji dio genove

kod orce privlacimo ih blize sredisnjici broda da bi dobili veci kut u vjetar, kod laskog popusatmo barber i zatezemo klizač

to je najosnovnije, svaki brod ima svoje cake kako najoptimalnije poštelat 

jazavac:
Imam samo jedan muštravent na rol genovi i nemam barbere, ali prema iskustvu pokazalo mi se najoptimalnijim da kod slabog (par čvorova) i srednjeg i jačeg vjetra sa dosta vala (preko 12čv) kao i neki 'normalan' vjetar sa mrtvim morem, u orcu klizač dam nazad da mi malo otvori stražnji porub, u uvijetima 4-12 čv  ili jačem vjetru bez vala namještam klizač da mi podjednako nateže oba poruba. Mezonave i pol krme ponekad malo zatvorim genovu jer mi počinje prazniti gore u vrhu. Brod je H-800 i dosta mu smeta val u orcu.  Dali je to trimanje ok ili negdje griješim?

Dario:
sad, ne znam koja jedra imate gore, koliko su sstara itd. ali po valovitom moru se klizač da malo naprijed (od normalnog polozja genove za orcu =da genova dobije trbuh, brod brzine i da ga stabilzira

moštraventi se mogu kupiti za par kuna u svakom nautičkom dućanu ili pitate u nekoj jedrariji, nakon sta s eposatve na odgovarajuce pozicije na genovu dosat olaksavaju stvar

kod mezonave i krme genova teba biti skroz zatvorena da bi sto manje praznila

jazavac:

--- Quote from: Dario on November 03, 2008, 10:42:18 PM ---sad, ne znam koja jedra imate gore, koliko su sstara itd. ali po valovitom moru se klizač da malo naprijed (od normalnog polozja genove za orcu =da genova dobije trbuh, brod brzine i da ga stabilzira

--- End quote ---
imao sam 20 g staru i pomalo deformiranu SEAWAY rol genovu, od nedavno imam novu JETO rol genovu, tek sam desetak sati jedrenja napravio s njom, i brod mi se puno bolje ponaša, osobito u orcu po jačem vjetru, no još moram probati razne kombinacije vjetra i vala. Svakako prvom prilikom ću poslušat gornji savjet i isprobat. Stara mi je genova s takvim trimom vraćala vjetar na randu, ali je bila deformirana, pa je to možda razlog. Dali to vrijedi za sve jačine vjetra ili...?
Hvala!

vragec32:
Moštraventi=špije, špijuni=vunice=tell tales ?
Eto možda ideje za novu temu, da skupimo na jednome mjestu razne izraze za dijelove brodova, jedara, opreme ... kako bi se i inače, ne samo na forumu, bolje razumjeli. Da tupo ne buljimo jedni u druge ... "Što mu je sad to?"
Što se tiče genove i vunica, to ti je ili jeftino ako kupuješ a možeš ih napraviti i sam. Bitno olakšavaju trim i točnije su od "osjećaja", vjeruj mi. Slažem se s Dariom. Ali ako budeš imao špije one će ti to same reći, samo ih trebaš "pročitati". Naravno, ne treba se slijepo toga držati, jer nekada ti može odgovarati da malo otvoriš genovu, recimo ako ti je vjetar prejak a ne želiš još kratiti ili mijenjati genovu, u gornjem dijelu ga želiš propustiti da te malo manje naginje ili razne druge kombinacije. Čudi me da si dobio novo jedro samo s jednim tell tales-om. Kaj je tak malecka da nisu stala tri?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version