Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: 9. Gladuša , Sali 14.04.2018  (Read 374 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Leo

• Viceadmiral
9. Gladuša , Sali 14.04.2018
« on: April 14, 2018, 09:31:33 PM »
Slike iz ove objave su sređene i dodane ispod
« Last Edit: April 16, 2018, 10:21:21 PM by Leo »

Online Leo

• Viceadmiral
Re: 9. Gladuša , Sali 14.04.2018
« Reply #1 on: April 16, 2018, 12:15:31 PM »
Evo ukratko:

Pošto je ovo već 9. Gladuša nema potrebe objašnajvati što je Gladuša, usput već je 1. ili 2. bila proglašena tradicionalnom, i nisu pogriješili....
Kao i prošlih godina i ove se godine pred Gladušu u Salima skupio priličan broj jedrilica i još veći broj jedriličarki i jedriličara.
U petak popodne uobičajeni šušur i žamor na rivi a posebno oko mjesta za prijavu i uobičajenog kafića.
Kako je zbog raznih razloga otpao dolazak na Gladušu u uobičajenom izdanju, na "Najdražoj.." ukrcao sam se kod Josipa na "Wish You Were Here", Solaris 36, na brodu su uz kormilara; Ivan, Petra, Anđi i Rita, Vijeko, Marko.
Dopalo me na podigačima, dakle i dobra prilika za fotkanje.

U subotu ujutro, sunčano, tramuntanica lagano probija jutarnju bonacu, izlazimo na start. Na polju se 71 jedrilica priprema za start.
I ruta je standardna, uobičajena: start ispred Sali, Mrtovnjak (ispred južne punte Iža) , pličina Balabra, Mala Lavdara, Tukoščak, cilj ispred Sali.

Startamo po tramuntanici koja je u početku bila oko 10tak čvorova, pri kraju malo pojačala oko 12tak čvorova.

Start je dosta gužvovit, startamo negdje na trečini linije od r.broda.

Brzo se oslobađamo pokrivanja drugih brodova i kreće orca prema Mrtovnjaku.
Na Mrtovnjaku prvi okreće "Sky" zatim slijede "Toto" , "Karpo", "Gringo2","Furiosa" te "Fly4"  te na bliskoj razdaljini i mi a iza u slijedu ostali.
Slijedi duga krma do Balabre, brodovi se raštrkavaju u traženju boljeg vjetra i kuta a i taktika ovisi da li se jedri sa genakerom ili spinakerom.
Na Balabri okrečemo dosta blizu, iza Karpa i Gringa 2 dok je Toto prilično odmakao.
Kratka dionica do Male Lavdare, laška orca, pri kraju dižemo i drifter.  U orcu prema Tukoščaku okrečemo tik iza Gringa 2 a iznad Karpa.
Ipak u orcu su oba broda brža i Tukoščak okrečemo kao četvrti brod, taj poredak ostaje i do cilja. Iza nas solidnu petu poziciju drži Furiosa. (Justinten)

Poredak u cilju ukupnno

1. Toto (Farr 40) Mario Hrvoj
2. Karpo (Elan 450) Dušan Ušeničnik
3. Gringo 2 (Archimbault 40) Robert Sandalić
4. Wish You Were Here (Solaris 36) Josip Stipčević
5 . Furiosa (Justinten) Igor Čupić

U grupi smo došli prvi.

Detaljnije rezultate kad ih se dokopam :)

Predvečer je slijedila večera i proglašenje, u već standardno dobrom i zabavnom stilu organizatora a potom do ranog jutra zabava u "Ljetnom kinu"

Standardno izvrsna regata sa odličnim uvjetima za jedrenje i ugodno i brzo odjedrenih 20tak milja rute.

Do objave mojih fotki evo par izvrsnih fotki  naše jedrilice iz aparata Vesne Subotičanec
ostale fotke na njenoj stranici https://www.facebook.com/vesna.suboticanec/media_set?set=a.1162027587269713&type=3

« Last Edit: April 16, 2018, 10:24:47 PM by Leo »

Online Leo

• Viceadmiral
« Reply #2 on: April 16, 2018, 10:18:37 PM »
prije regate

Online Leo

• Viceadmiral
« Reply #3 on: April 16, 2018, 10:20:18 PM »
regata

Online Leo

• Viceadmiral
« Reply #4 on: April 16, 2018, 10:22:51 PM »
nakon regate

Online Leo

• Viceadmiral
« Reply #5 on: April 17, 2018, 02:02:42 PM »
Rezultati, sa JK Guc

(tablice sam malo prepravio, izbacio broj na jedru i sl da budu čitljivije)