Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Alarm/ InfoPanel za Brod  (Read 4637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Damir s

• Viceadmiral
Re: Alarm/ InfoPanel za Brod
« Reply #20 on: February 09, 2018, 09:31:54 AM »
Ima ti jos nesto sto te moze interesirati:

https://www.partmarine.com/blog/wireless_ais_howto/
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #21 on: February 13, 2018, 05:56:26 PM »
Hvala Damire na linku, da to je jedna od dobrih ideja, vidim izveli su na platini extra i2c protokol sto je jako dobro posto mozemo senzore jos dodatno prikljuciti.

Definitvno dAISy ide na listu dodataka :icon_biggrin:

Online Damir s

• Viceadmiral
« Reply #22 on: February 13, 2018, 07:48:17 PM »
17 ovoga mjeseca idem na okupljanje forumasa u Nizozemskoj tamo ce biti i radionice a kako su Nizozemci prilcno ispred nas u brodskoj elektronici ( imaju puno frikova) pa cu se malo raspitati da razmjenimo znanje i iskustva medjusobno. Ujedno idemo pogledati u kakvom je stanju nas LUCKY jer dugo nismo bili na njemu a meteorolozi obecavaju suncano i lijepo vrijeme.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #23 on: February 17, 2018, 01:52:27 PM »
17 ovoga mjeseca idem na okupljanje forumasa u Nizozemskoj tamo ce biti i radionice a kako su Nizozemci prilcno ispred nas u brodskoj elektronici ( imaju puno frikova) pa cu se malo raspitati da razmjenimo znanje i iskustva medjusobno. Ujedno idemo pogledati u kakvom je stanju nas LUCKY jer dugo nismo bili na njemu a meteorolozi obecavaju suncano i lijepo vrijeme.

Nadam se da ce biti koja slika?

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #24 on: February 18, 2018, 07:35:30 PM »
Samo za info V1 Alarma je u pripremi i nadam se cu moci predstaviti prvi protopip vec za nekih 10 dana.
Nadam se da ce biti koja slika ?
Jer evo skoro ce misec dana od posta povise ,pa zato pitam ?
Posto sam vec napisa da nevolim puno elektronike u plovidbi ,to neznaci  da se nerazumim oko toga,spojio sam dovoljno brodske elektronike kupovne ,znaci vec gotove,GPS,ploter,radar,FF i .... pri preko zica a sad samo ustekat konektore i gotov posa.
Ovo tvoje je vec nesto vise pa me zanima a virujem i druge  :thumbsup:

Sve dobre stvari trebaju vremena moj petre :icon_biggrin: Nemam momentalno vremena niti snage, ovo je projekt za mene osobno i neprodajem ga nego se eto igram u slobodno vrijeme......

U medju vrmenu se probudilo puno ideja tako da mi je velika vecina jos na papiru

Neka minimalna labor verzija V1 je gotova no nije jos za pokazati.

Nesto sastrane; Susjed me zamolio da mu napravim sklopku za klimu tako da je moze ugasiti preko interneta kada mu turisti ostave klimu raditi po cijeli dan ili kada otvore prozor/vrata tako da u slobodno vrijeme to slazem, gotov sam jedno 70% i moram to zavrsiti do kraja ovog mjeseca onda se racam na prvobitni projekat.

Online Damir s

• Viceadmiral
« Reply #25 on: February 19, 2018, 09:16:54 AM »

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #26 on: February 19, 2018, 11:57:41 AM »
Sistem da se klima gasi kad se otvore prozori sam vidio u mnogo zgrada koje imaju centralni sustav klimatizacije.

To da gostima daljinski gasiš klimu je baš onako "bodulski"  :icon_pirat:
Radio sam s jednim bodulom, ima apartmane i strašno se ljuti na goste koji hlade lubenicu ispod slavine, jer mu se napuni crna jama, pa često mora platiti pražnjenje.  :icon_biggrin:
A tek gosti koji u 10 ujutro odu na plažu i vrate se u 17, a ostave TV da radi.  :icon_pirat: Njih bi najradije zbog ekocida novčano kaznio.  :icon_pirat:
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Online Damir s

• Viceadmiral
« Reply #27 on: February 19, 2018, 01:16:17 PM »
Sistem da se klima gasi kad se otvore prozori sam vidio u mnogo zgrada koje imaju centralni sustav klimatizacije.

To da gostima daljinski gasiš klimu je baš onako "bodulski"  :icon_pirat:
Radio sam s jednim bodulom, ima apartmane i strašno se ljuti na goste koji hlade lubenicu ispod slavine, jer mu se napuni crna jama, pa često mora platiti pražnjenje.  :icon_biggrin:
A tek gosti koji u 10 ujutro odu na plažu i vrate se u 17, a ostave TV da radi.  :icon_pirat: Njih bi najradije zbog ekocida novčano kaznio.  :icon_pirat:

Pa jednostavno izbacis osigurac za tu prostoriju sve ce se ugasiti a kada ga vratis nece startati , a onaj tvoj bodul da kupi veliki frizider bi puno jeftinije prosao. Najpostenije stavi automat na novac pa kada moraju placati onda to nece raditi. Jedna Belgijanka je na izlasku iz hotela otvorila spinu u kadi ali kada su joj rekli da ce platiti potrosenu vodu koja se lako izracuna i sve troskove, brzo se je ohladila. Ljudska zloba nema granica :laughing7:

Online Damir s

• Viceadmiral

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #29 on: February 19, 2018, 08:26:48 PM »
To je na otocima,obali nedopustivo ponekad i zabranjeno kad su redukcije.Na nekima otocima di nema vodovoda je dovoljno da ih izbaci iz apartmana bez prava na povrat novca kršenje uvjeta boravka. Ali to se gostima mora objasnit prije dolaska i napisati u uvjetima.