Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Pozitivno iskustvo!  (Read 2856 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dag

• Barba
    • fotograf
Pozitivno iskustvo!
« on: August 18, 2010, 12:02:47 PM »
Da ne ispadne da samo kritiziramo:
Negdje između Ugljana i Dugog pocnem dizati jedra jer je nesto zapuhalo.
Paznju mi privuce veliki motornjak pod talijanskom zastavom koji je drasticno smanjio broj okretaja i skuzim da je zbog mog manevriranja smanjio brzinu iako je bio na cca 150m i mogao mi je bez problema proci po krmi.
Mozda je cak bio i svjestan valova koji bi mi u fazi dizanja jedara mozda napravili probleme, no polako je prosao po krmi i zatim ponovno dao gas.
U cudu sam bio totalnom i naklonio se kormilaru s postovanjem. Shvatio je i odzdravio.
To nije bio pilot nego pravi nauticar s pomorskom kulturom. Zao mi je da nisam upamtio ime ili registraciju.

Tesko mi se sjetiti situacije da je neki motornjak promijenio kurs da bi prosao po krmi jedrilice. Obicno daju gas i "guraju se" ispred.

Offline grancipor

• Kontra-admiral
Re: Pozitivno iskustvo!
« Reply #1 on: August 18, 2010, 01:13:49 PM »
I još jedno!  :)
Jedreći ispred Rovinja s barkom od 8m našao sam se na putu putničkog glisera Marconi koji je ulazio u porat.
Skrenuo je s rute, i u prilično velikom luku prošao po krmi. Mogao je i po pramcu. Ali je zapovjednik ispao pravi mornar s pravim mornarskim duhom  happy0034
Ne treba mi Google. Moja žena zna sve!

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #2 on: August 18, 2010, 09:44:36 PM »
Evo jos od mene. Ovaj put nesto skroz banalno.
U marini Zut kada sam vidio na koji odvratan nacin cistacica pere daske u wc-ima, napisao sam I'm to u knjigu zalbe. Jucer me zove direktor marine i ispricava se (vidim da je sve provjerio) i uvjerava da se to nece ponoviti I da ta teta nece vise tu dobiti posao, pa se opet ispricava ...
Puno mi se vise puta dogodilo ne da se nitko ne isprica zbog izuzetno lose usluge, nego se krenu opravdavati I prepirati.
Ovo je cini mi se covjek na mjestu. Nadam se.

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #3 on: August 18, 2010, 09:50:34 PM »
Oces nam opisati taj odvratan nacin ili bolje da ostane samo na tome da je odvratno i gotovo?

Opcenito ljudi tesko priznaju da su u krivu i pokusavaju se opravdati na bilo koji nacin, a ne shvacaju da nema nista lose u tome da se prizna kad je nesto lose i obeca da ce se to pokusati popraviti.

Offline dag

• Barba
    • fotograf
« Reply #4 on: August 18, 2010, 10:08:11 PM »
Ma nema smisla, vazno da je rijeseno.

Offline Baya

• Timunjer
  • **
« Reply #5 on: August 19, 2010, 02:37:11 PM »
Da ne ispadne da samo kritiziramo:
Negdje između Ugljana i Dugog pocnem dizati jedra jer je nesto zapuhalo.
Paznju mi privuce veliki motornjak pod talijanskom zastavom koji je drasticno smanjio broj okretaja i skuzim da je zbog mog manevriranja smanjio brzinu iako je bio na cca 150m i mogao mi je bez problema proci po krmi.
Vjerojatno dovoljno veliki brod da ima profi kormilara koji zna, baš si srećković. :)
Mene je neki dan tip skoro potopio u Kornatskom kanalu između Tarca i Levrnake. Punom brzinom se zaletio među jedrilice koje su orcale u maestral i nas u krmu koji smo im davali prednost, motornjak duži od 15 metara (nešto ala Pershing) i digao val od dva metra, i uz sve to je kormilar virio van krova i fotografirao. Da nisam skrenuo u val sad bi skupljali doplutale stvari u uvali Tarac. Općenito je zadnjih dana slabo vjetra a skačemo po valovima kao da je konstantna nevera.  anim43
Volim brzu vožnju po kopnu i sporu po moru.

Offline Damir s

• Viceadmiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #7 on: April 06, 2018, 10:21:09 PM »

Sjećam se tog videa. Možemo okretati kako god hoćemo, ali kako se je taj ponio jednostavno ne se može opravdati. Svi se trebaju skalati, a oni koji misle, rade i žive od turizma pogotovo. Ili u turizmu ne raditi. Ako se treba reagirati, onda svakako na drugi način. :icon_scratch:
Tko se ne može "podčiniti" nema što tražiti u turizmu, jer turistički radnici su u neku ruku "sluge", a mi smo se opredijelili to biti, mislim živjeti dobrim dijelom od turizma.

i najpoznatilji osobni sluga Dasmond
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline estan

• Admiral
« Reply #8 on: April 17, 2018, 01:55:18 PM »
Zapravo sam puno puta doživio kulturno ponašanje skipera velikih motornjaka. Samo problem je, šta jedan divljak pokvari cijeli dojam, a kamo li kad ih je, pogotovo u srcu sezone malo i previše. Inače, dobro pamtim slučaj, kada je iz Viške vale isplovljavalo više od desetak velikih motornjaka, svi polako, pažljivo, pristojno, a jedan baja for gasom pored njih, brojnih jedrilica, kupača itd.