Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Pocetak Jedrenja  (Read 1375 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline markot

• Mali od palube
  • *
Pocetak Jedrenja
« on: June 11, 2018, 11:09:35 PM »
Pozdrav svima,

Zavrsio sam osnovni tecaj jedrenja, zanima me kako dalje da izgradim neko znanje vezano za jedrenje u praksi?
Postoje li neke opcije da se bude kao pomoc skiperu ili sudjelovanje na nekoj od regata? Cisto da skupim cim vise znanja prije nego sto bi se opustio u rentanje jedrilice. Planiram jos uzeti jedan napredni tecaj, ali me cisto zanima dali ima jos kakvih opcija uz taj tecaj.

Unaprijed hvala  :occasion14:

Offline Maestral

• Kadet
  • *
Re: Pocetak Jedrenja
« Reply #1 on: June 12, 2018, 10:41:38 PM »
Ako imaš nekog prijatelja ili poznanika, koji ima jedrilicu, onda ti je najbolje, da sa njime neko vrijeme jedriš i stekneš bar malo iskustva u jedrenju.  Tek nakon toga možeš poći u neku napredniju školu jedrenja. Nemoj odmah upasti na regatu na bilo koji brod i misliti, da ćeš time naučiti tajne jedrenja! Tu ćeš više ili manje smetati svima, biti ćeš više za balast nega za bilo što drugo. Tek kada počneš raditi sve na jedrilici lakoćom, bez puno sporednih pitanja, tek tada možeš početi razmišljati o sebi kao članu neke nepretenciozne jedrilice na regati. Korak po korak, milju po milju ... uz dobrog mentora ... tako se dolazi do prepotrebnog iskustva i znanja.

Offline markot

• Mali od palube
  • *
« Reply #2 on: June 12, 2018, 10:55:57 PM »
Hvala na odgovoru, problem je sto ne poznajem nikoga sa jedrilicom i ko jedri...
Pa sam mislio da ima neki nacin kako upasti u taj svijet jedrenja i steci iskustvo.

Offline Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #3 on: June 13, 2018, 01:03:08 AM »
Imaš i opciju da iznajmiš jedrilicu i skipera.

Ne znam u koju školu jedrenja si išao, ako te zanimaju regate, nakon naprednog tečaja u nekim školama možeš ići na regatni tečaj, na kraju kojeg je i nastup na regati.
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
« Reply #4 on: June 13, 2018, 07:00:17 AM »
Vezano uz regatavanje, moj savjet ti je učlanjenje u JK Samobor i s obzirom na aktivnost tog kluba, sigurno ćeš imati prilike jedriti na regatama.

Offline markot

• Mali od palube
  • *
« Reply #5 on: June 14, 2018, 12:17:14 PM »
Interesira me sve vezano za jedrenje, regate sam spomenuo tako da bi cim vise bio na brodu.
Dali nekad skiperi u charterima uzmu nekoga sa pocetnim znanjem ko pripomoc?
Ako ko treba evo javljam se  :occasion14:

Offline skipper_zg

• Kadet
  • *
    • Luxuria Adria - turistička agencija
« Reply #6 on: June 14, 2018, 01:09:03 PM »
Javi se nama u jk rudar isto imamo stalno regate i vikend jedrenja i uvijek skupljamo ekipu.
Škola Jedrenja, Regate - Najam brodova

www.luxuria-adria.com

www.jkrudar.hr