Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Pjeskarenje  (Read 1507 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kompica

• Mornar
  • **
Pjeskarenje
« on: April 27, 2018, 10:31:11 PM »
Evo ja zavrsio svoje radove, konacno. Trajalo 7 dana, radio sam sve sam osim pjeskarenja, naravno. A i za zamjenu ventila sam imao pomoc. Pjeskarenje staklom izgledalo je ovako kao na slikama. Pranje kompletnog broda. Onda sam kolombu premazao sa piturom koja je bas za tu namjenu.
« Last Edit: April 27, 2018, 10:54:42 PM by kompica »
Pessimist se žali na vjetar, optimist očekuje da će se promijeniti a realist prilagođava jedra.Sir William Arthur Ward

Offline kompica

• Mornar
  • **
Re: Pjeskarenje
« Reply #1 on: April 27, 2018, 10:58:32 PM »
Nakon toga je isla izmjena svih ventila, pa epoxy primer koji je ujedino i zastita od osmoze, poliranje, pranje, vosak pa antifauling. Mozda sam nesto i zaboravio. I da na kraju sam unuku ispekao meso i krompir.
Pessimist se žali na vjetar, optimist očekuje da će se promijeniti a realist prilagođava jedra.Sir William Arthur Ward

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #2 on: April 28, 2018, 08:04:40 AM »
Kompica:
Super izgleda ofarbana jedrilica ali mi nije jasno kako ti ventil moze biti u ovakvom stanju kao na slici???????
Mene licno bi bilo strah ga ici otvarati i zatvarati, jesu li ti santine suhe ? :icon_scratch:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline kompica

• Mornar
  • **
« Reply #3 on: April 28, 2018, 12:27:48 PM »
To je najgori ventil od svih, zato sam ga i slikao. Ali nije pustao ni kap. Santine su suhe 100 %., nigdje ne pusta ni malo, ni ozgora ni ozdola. A da ventil ne izgleda reprezentativno to stoji. Ja znam da se cini kao da je pustao, ali nije. On nikada nije bio mokar kad bi ga probavao sa rukom. No zato sam ih promjenio sve.

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #4 on: April 28, 2018, 03:40:13 PM »
Kompica: ali mi nije jasno kako ti ventil moze biti u ovakvom stanju kao na slici???????
Mene licno bi bilo strah ga ici otvarati i zatvarati, jesu li ti santine suhe ? :icon_scratch:
Triba ga je promjenit prije 10-15 godina.

Offline kompica

• Mornar
  • **
« Reply #5 on: May 01, 2018, 08:45:04 PM »
A ja mislio da ih je steta bacit, sve sam se nadao da bi ih prodao. Ne bi puno trazio. Pa jos bi mogli nekome koristit.  :sunny: