Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Obiteljska Brodica  (Read 4446 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Damir s

• Viceadmiral
Re: Obiteljska Brodica
« Reply #10 on: January 11, 2018, 09:06:53 AM »
Ne znam dmetre kod tebe je tako ali ja imam prijatelja u Kostreni koji kada ima problema sa motorom dodje mu prijatelj i pomogne srediti stvar i to za badava jedino cijena djelova. Isto tako je izmedju nas nikada nitko nije gledao neki materijalni interes. Nismo nikakva rodbina vec prijatelji iz skolskih klupa. I on kupuje brodove i jedrilice u okolici Trsta pa zasto ne bi i Alenn mogao kupiti, mozda ima srecu da je sve sa motorima i petama u redu, samo kozmeticki posao. Zato nemoj covjeka strasiti uostalom moze uzeti nekoga sa sobom da procjeni brod prije kupnje. Pa taj moj prijatelj je isto tako kupio gliser od 8 m za nekih 4000 € sa dva dizel motora, na petama je morao promjeniti brtve a na motorima nista i evo  sin mu se vozi sa tim gliserom 2 godine bez nekih vecih problema.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #11 on: January 11, 2018, 10:28:34 AM »
Da kod talijana treba biti jako oprezan to mi je jasno a isto tako mi je jasno da kod tog Fjorda su motori u Znoga u banani ma zapravo i nisam racunao na njih. Zivimo u svijetu gdje nam je sve online dostupno pa ce ser naci i dva motora ili jedan koji ce pasati u tu barku

Uglavnom meni se nezuri, ovo ljeto se mogu svercati sa prijteljevom barkom a do sljedece godine su nesto kupiti

@dmeter neomgu vjerovati sa kakvim padavicarima imas posla :-)

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #12 on: January 11, 2018, 07:44:39 PM »
Ne znam dmetre kod tebe je tako ali ja imam prijatelja u Kostreni koji kada ima problema sa motorom dodje mu prijatelj i pomogne srediti stvar i to za badava jedino cijena djelova. Isto tako je izmedju nas nikada nitko nije gledao neki materijalni interes. Nismo nikakva rodbina vec prijatelji iz skolskih klupa. I on kupuje brodove i jedrilice u okolici Trsta pa zasto ne bi i Alenn mogao kupiti, mozda ima srecu da je sve sa motorima i petama u redu, samo kozmeticki posao. Zato nemoj covjeka strasiti uostalom moze uzeti nekoga sa sobom da procjeni brod prije kupnje. Pa taj moj prijatelj je isto tako kupio gliser od 8 m za nekih 4000 € sa dva dizel motora, na petama je morao promjeniti brtve a na motorima nista i evo  sin mu se vozi sa tim gliserom 2 godine bez nekih vecih problema.
Ti računaš Kostrenu,Rijeku,Istru di ima max 300 čarter plovila i yahti sa Splitom i okolicom di je 3000 čarter plovila.Recimo Hvar ima preko 100 gumenjaka 7-10 m za prijevoz Turista.Cijelu noć u satu ima barem 100 uplovljavanja velikih gumenjaka iz.Splita,Lokal,Dubrovnika,Visa itd
Splitska luka 5 miljona putnika s kupljenom kartom i plačenom lučkom pristojbom + 2-3 miljona putnika na ukrcaju čarter,dnevnih izleta bez plačene lučke pristojbe.
Mislim da samo Split-Modra Špilja je oko 2000-3000 putnika dnevno s velikim gumenjacima(plačene karte)
Megayahte 40+ metara barem 100 komada Split,trogir,kaštela ako ne i više.
Mini kruzeri 40+ metara 500-600 godišnji rast novih 6-10 komada samo u Krilu jesenice

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #13 on: January 11, 2018, 08:55:02 PM »
Ustvari se radi samo o samo mentalitetu. Meštara ima svugdje dobrih, samo ako hoće radit!!! :icon_scratch:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Seemann

• Kadet
  • *
« Reply #14 on: January 13, 2018, 10:38:22 PM »
Alenne
Neznam dali si do sada imao brodicu i kakva su tvoja iskustva po pitanju nautike. Ako si pocetnik uzmi sebi jedan manji brod gdje mozes prenociti par noci sa osnovnim dodatnim stvarima i da taj brod bude moguce normalno voziti na prikolici bez nekih posebnih dozvola i da to bude sa vanjskim motorom (ausenborder ). To kada imas naucis otprilike sve, skupis iskustvo i onda sebi mozes traziti brod po tvojim zeljamna. Ja ti ti govorim iz mog skromnog iskustva po pitanju prakse a po pitanju teorije vec sam godinama na raznim forumima kako u njemackoj tako i kod nas. Posmatras sta ljudi pisu , zivotna iskustva i nadjes sebe tj. znas sta zelis. Zato polako s kupovinom broda.
Pozdrav Tomo"s

Online Damir s

• Viceadmiral
« Reply #15 on: January 24, 2018, 08:53:09 AM »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #16 on: January 24, 2018, 08:45:08 PM »
https://www.youtube.com/watch?v=Y-MWardh9K8

Eto vidis to je posao a ne ici kupiti od talijana :-)

Eh da je mjesta i vremena upustio bih se u tako nesto 100%

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #17 on: January 25, 2018, 02:35:11 PM »
https://www.youtube.com/watch?v=Y-MWardh9K8

Eto vidis to je posao a ne ici kupiti od talijana :-)

Eh da je mjesta i vremena upustio bih se u tako nesto 100%
i da je znati zavarivati aluminium. Vjeruj mi nije lako,brodogradilište Split plača brutto 18.112,58 (10000 kn netto)plaču radnicima iz Ukraine,Srbije,bosne,Hrvatske koji imaju ateste za zavarivati Aluminium i naravno da znaju raditi.