Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Malo neobicno  (Read 58355 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Damir s

• Viceadmiral
Re: Malo neobicno
« Reply #250 on: June 13, 2018, 06:28:21 AM »
U Nizozemskoj ljudi i djeca sa invaliditetom uzivaju isto u jedrenju:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=47&v=PGcMSUNioFo
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #251 on: July 13, 2018, 03:57:03 PM »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #252 on: July 13, 2018, 11:25:43 PM »

Kako god da je bilo, bilo je i nije napisano zašto. Damire ne leti pred rudo i nemoj nešto pisati kad ne znaš što je uzrokovalo to prevrtanje, a to se vrlo lako može desiti svakom koji vuče i to iz mnogih razloga, ne samo budalama kako si nazvao vozača. Nemojmo olako dijeliti takve epitete.
I meni se desilo, a nisam vozio brže od 30-setak kilometara. Budala smatram da nisam, a niti sam pritiskao papučicu, a ipak se desilo.
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #253 on: July 14, 2018, 09:30:47 AM »

Kako god da je bilo, bilo je i nije napisano zašto. Damire ne leti pred rudo i nemoj nešto pisati kad ne znaš što je uzrokovalo to prevrtanje, a to se vrlo lako može desiti svakom koji vuče i to iz mnogih razloga, ne samo budalama kako si nazvao vozača. Nemojmo olako dijeliti takve epitete.
I meni se desilo, a nisam vozio brže od 30-setak kilometara. Budala smatram da nisam, a niti sam pritiskao papučicu, a ipak se desilo.

Moj Strici koliko puta su me takvi prestigli a ja vozio 100km na sat pa kada se prevrnu a ono poispadale stvari koje nauticari nakrcaju u barku koju vuku jer oni misle da je barka korisna povrsina za skladistenje robe,hrane ,goriva i drugih potrepstina. Pobrkali su zakone fizike i digli CG radi cega je prikolica postala nestabilna pa vidis kako se rita po auto putu dovodeci sebe i druge u opasnost ili opterecenje (tezina) na kuku je preveliko pa dize predni kraj auta ili premalo pa se prikolica otkopca sa kuke. Ali cinjenica je da se vozac nije prilagodio uvjetima na cesti ma koliko sporo vozio i prouzrocio stetu. Voziti plovilo ili kamper iza sebe na prikolici nije tako jednostavno kako ljudi misle. Obicno iz mojega iskustva kada vidim tako nesto na cesti gledam prestici u sirokom luku jer kad to pocne semetati po cesti  onda je kasno. Pa prijatelj mi je nedavno sa kombijem vukao gliser i kada je dosao na uzbrdicu jednostavno je gliser na prikolici digao zadnji kraj u zrak i povukao kombi nazad i za svu srecu nije zavrsio u lucici ispod nego se naprdio petom z noge na zidic koji ga je spasio od par stotina tisuca kuna stete drugima i sebi. Poslje je uzeo kamion i izvukao ubrdo gliser bez problema ali dobra  steta je vec je nastala na gliseru.

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #254 on: July 14, 2018, 03:29:50 PM »

Damire, uglavnom je tako kako pišeš. Ali od kud znaš da je taj nesretnik stiskao gas i jurio. Znam da ti je nezgodno to što sam napisao, ali ipak razmisli dal je to u redu nekog nazivati budalom i tvrditi da je stiskao gas. Možda i je, i vjerojatno (?). Ali na osnovu onoga što si ti vidio i doživio ne treba donositi odluke i tako javno pisati kako je napisano. Ma zaletio si se, da dalje ne ulazimo u diskusiju, a nitko neće svoje greške javno priznati, kao i ti sada, nego okolišeš tvojim doživljenim opažanjima, a sve da opravdaš napisano. Nije moja primjedba zlonamjerna, i ja otprilike tako mislim i imam iskustva, ali u takvim slučajevima "gledam ne izletjeti pred rudo".
 Ja bih samo da se ipak kod komentara više pazi i bez argumenata tako ne piše, jer vidi koliko ljudi prati ovdje napisano. :wave:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #255 on: July 14, 2018, 06:23:22 PM »

Damire, uglavnom je tako kako pišeš. Ali od kud znaš da je taj nesretnik stiskao gas i jurio. Znam da ti je nezgodno to što sam napisao, ali ipak razmisli dal je to u redu nekog nazivati budalom i tvrditi da je stiskao gas. Možda i je, i vjerojatno (?). Ali na osnovu onoga što si ti vidio i doživio ne treba donositi odluke i tako javno pisati kako je napisano. Ma zaletio si se, da dalje ne ulazimo u diskusiju, a nitko neće svoje greške javno priznati, kao i ti sada, nego okolišeš tvojim doživljenim opažanjima, a sve da opravdaš napisano. Nije moja primjedba zlonamjerna, i ja otprilike tako mislim i imam iskustva, ali u takvim slučajevima "gledam ne izletjeti pred rudo".
 Ja bih samo da se ipak kod komentara više pazi i bez argumenata tako ne piše, jer vidi koliko ljudi prati ovdje napisano. :wave:
Sričom Damir i njemu slični nije sudac . Ali najtragičnije veliki dio sudaca su njemu slični pogotovo šta se tiće prometa više viruju policakcima nego svjedocima.

Po mom iskustvu svjedoci se ne bi smjeli dovoditi na suđenja ,nema dvije osobe na planeti koji isti događaj ne vide drugačije.

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #256 on: July 14, 2018, 06:37:03 PM »
Ja i nas TOMO ima svjedoke!!!!!!!!!!!!!!!!!!! moj dmetre.

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #257 on: July 14, 2018, 09:54:17 PM »
Je Strici mozda sam se ja zaletio sa komentarom ali ako vidite dobro na slici auto je prikolica prestigla a  kako nije htio slusati onda mu je prikolica  okrenula i auto u suprotnom pravcu a to se ne dogadja kod brzina 30-40 Km na sat jer sve je okrenuto u suprotnom pravcu barem koliko ja vidim (mozda vi vidite nesto drugo). A tako lijepa cesta za potegnuti!!!!!!!!!!!!! i gotovo nikoga na njoj.

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #258 on: July 14, 2018, 10:05:29 PM »
Evo ovo je snimio nas Pero u Belgiji na putu prema Knoke Heist tip je dobro dimio da ga je nas Pero iz licne sigurnosti pretekao jer je poceo semetati po cesti ispred njega da mu se ne svali na auto.

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #259 on: July 14, 2018, 10:33:28 PM »
Evo ovo je snimio nas Pero u Belgiji na putu prema Knoke Heist
Damire,nemoj se ti ljutit ali da sutra nestane belgija i holandija to nas ovdje ne zanima, Mozda ne znas ovo je hrvatski portal.