Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Moje brodice  (Read 386253 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Damir s

• Viceadmiral
Re: Moje brodice
« Reply #1600 on: April 21, 2018, 02:49:07 PM »
Ma kakva ekonomija odrzavanje je puno jeftinije kod elektro pogona nego od dizel motora i ne zagadjuje okolinu. Ovi nasi kupuju buseve druga ruka sa 1 000 000 i par stotona tisuca Km i to niti euro 3 norma.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline pero

• Terco
« Reply #1601 on: April 21, 2018, 05:40:57 PM »
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #1602 on: April 26, 2018, 09:01:47 PM »
Ma ne znam zašto prave te igračke tako ružne. Čemu ti tako i tako kržljavi autići pa tako loše dizajnirani?

Iako počeli su i sa malim ali normalnim modelima karoserije.
Isto kao i ovi sportski elektromobili, čemu toliko konja, čemu ti sportski, Rimac da kažem. Mladac jest pametan, ali čemu? Opterećen konjima, beskorisno za normalne ljude.
Nažalost još će mnogo Dunava proteći ispod Bečkih mostova, prije nego sve to pravo zaživi, nažalost. :crybaby2:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #1603 on: May 09, 2018, 07:05:09 PM »
 :icon_salut:  Započeo sam ovdje u moje brodice elektrikom, usputno, nehotično, i da se prebacujem u "elektromotore na jedrilicama" nekako sad je nezgodno jer sam tu započeo.
Teče Dunav pod mostovima i još će dugo teći, kad tad i doteći; naravno da aludiram na elektriku u prometu, i na brodovima naravno, ali ipak kasnije razvijena kao što će biti na autima, zbog okolnosti naravno.
No da napišem zašto opet o struji. Jučer sam vozao mojim "pedalik elektro bolidom" pored onog mjesta za punjenje auta strujom, pa zamijetivši na saobraćajnom znaku utikač: , isti kakav imam ja na punjaču, rekoh; pa tu bih i ja mogao puniti akumulator  mog "pedalik bolida", to za slučaj koji teško da se meni može desiti, jer dobro pazim da mi se prazan akumulator nikako usputno ne desi, to jest da bude toliko prazan, a da se mogu vratiti kući i da još ostane bar 25% struje, ono za svaki slučaj :thumbsup:. Svratih do "pumpe za tankiranje struje"

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #1604 on: May 09, 2018, 09:56:09 PM »
Nista Strici moras postaviti suncane celije iznad stolice a koje za lijepoga suncanog vremena pune baterije a tebi rade hlad nad glavom spojis korisno s ugodnim  :thumbsup:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #1605 on: May 10, 2018, 08:02:39 PM »
Da, da čelije. Imam ja i njih, ali to samo kad drukčije ne bih mogao, ja ponesem akumulator i napunim u miru kod kuće :angel4:.
 Sve je to dosad p.č.in dim, osim elektromotora, mehanike i elektronike na najvažnoje moramo bojim podosta čekati. :icon_scratch:
A tamo za moj "bolid" malo morgen. Evo kako to izgleda:

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #1606 on: May 20, 2018, 02:54:52 PM »
Jučer prolazim pored te elektroštacije, i jedan auto priključen, drugog vlasnik upravo priključuje. Nije bio razgovorljiv, ali uspio sam izvući iz njega da misli auto puniti sat vremena, te da će za to vrijeme napuniti oko 30 kilovata, ako sam sve dobro razumio, a auto je neki Reno.

Offline estan

• Admiral
« Reply #1607 on: June 07, 2018, 10:48:07 PM »
Ukratko, ne može se to još normalno koristiti. Kada bi punjenje trajalo petnaestak minuta i bilo priključaka svugdje, ta bi se moglo govoriti o normalnoj upotrebi.

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #1608 on: June 11, 2018, 10:28:36 PM »
Estane ti si pametam čovjek, pa onda počni jezgrovitije razmišljati :laughing7:

Online Strici

• Admiral flote
« Reply #1609 on: June 24, 2018, 11:29:22 PM »
Ekola našao sam skeniran brodski dnevnik, stranicu dan kako sam onomad doplovio u Lozicu kod Rogoznice. Vidim pisala je supruga, dakle na njemačkom je, slabije se vidi, pa sam kontrastima pojačao, a nije ni čudo, prošle su 32 godine. :fucyc:
Pa kad uspijem "pročitati" što je supruga napisala, ili ju uspijem nagovoriti da mi to sama pročita (zasad kaže da neće i da sam ćaknut) napravim taj plov na karti, to jest dijelu karte, jer koliko se sjećam, dan nakon uplovljenja u Lozicu sam i s ćaćom na brodici otplovio do Peleš luke i onda neznam kud još, pa natrag u Lozicu.
Ali evo tog dana prije 32 godine (manje 2 dana), ali je pisano na njemačkom.

I kad tad ću nacrtati rute :icon_scratch:
« Last Edit: June 25, 2018, 09:18:24 AM by Strici »