Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Hreko  (Read 443999 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Damir s

• Viceadmiral
Re: Hreko
« Reply #2740 on: June 12, 2018, 07:47:19 AM »
E ali kod tebe to nije slucaj pa si stavio dizel motor i trecu propelu za svaki slucaj i to ti je najbolje sto si ucinio sve drugo promaseni slucaj  :laughing7: Od eko broda koji si napravio ispao je totalno promaseni slucaj (bez VP si ko bez nogu) ulupano gomaila Eurica. Mozes tankati 1000 litara vode 400L dizela 1Kw sunacanih celija brdo baterija 48V ,12 V da bi se vrtio u krugu od 25milja????????????????????? :violent1: Pa kada si partio iz Pule imo si 2 pod motora a ti si se vratio nazad u porat popraviti novoga VP (nije htio startati 5 metara kabela za startanje od 35mm²) jer bez njega ne usudjujes se isploviti jer nisi siguran.
A sto se tice dva poda po 10KW ti se mozes vrtiti na mjestu jer to znam iz iskustva, sto ti kazes da to i majmuni znaju ali zasto onda preferiras ulazak sa Volvo pentom????????????????????? nikako ne mogu dokuciti tvoju logiku  :icon_scratch:

Kad si glup, tu nem pomoci. Moj striji sin kaze debil  a ta rijec mene iritiira. Hreko ima sve sto i žanobenobavarije jedino umjesto bowtrustera ima dva elektromotora od 10 kW koji imaju funkciju bowtrustera. Jedino bi volio vidjeti kako cijele kornate prodjes svojim bowtrusterom :toothy9:

Problem startanja u Puli nije bio presjek kabela nego defektna baterija u seriji  :angel4:

Ja GLUP i DEBIL a sto si ti pogledaj se u ogledalo pa ces vidjeti ako imas hrabrosti ulupo 350 000€ u nesto sto si gradio 10 godina i jos nije zavrseno!!!!!!!!!!! :laughing7: Radi tvoga lipog karaktera i pisanja su te izbacili sa foruma dva puta  :angel4:
Pa sam si napisao da nisi mogao zapaliti VP i duzina kabla 5 m  i 35mm² presjek a po glupoj racunici to sigurno ne moze raditi a ti onda premjestio akumulator pored motora. Mehanicar ti ga je zapalio sa kacavidom????????????????? :violent1:
Pa zar ti plovis oko kornata sa motorima?????????????????? Pa ja napravio u 4 godine 35 sati  sa motorom10 minuta vanka i 10 u porat :thumbsup:
Lani ti je bilo tesko dati 350€ za biti  na boat show ciganio si se  a ove godine su te pustili  ali stavili te na nepristupacno mjesto (a gdje su slike) ????
Pa sto da kazemti kao skiper sa iskustvom  i svom tehnikom naprdia si se na skoj ispred vlastite lucice, zar treba nesto vise komentirati  :BangHead:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Ante_Ri

• Barba
« Reply #2741 on: June 12, 2018, 09:21:34 AM »
Mladići treba li vama to prepucavanje po forumu?

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #2742 on: June 12, 2018, 04:11:29 PM »
" Radi tvoga lipog karaktera i pisanja su te izbacili sa foruma dva puta  :angel4:"

Mene izbacili a Giordana spalili :angel4:

Ti si moj nedamirko stalno na virtueli ( internetu)  jer ti se u životu  očito ništa  interesantno ne dogadja.

Ne volim pisati o profesiji zbog 'neravnopravnosti' . Radio sam slučajno 10 godina u jednom od 5-6 centara ( gradova/sela)  za hendikepiranu djecu. Holandezi su praktični ( oni centriraju probleme) Mislim da sam jedini anesteziolog u Nizozemskoj koji je stjecajem okolnosti  radio u svih četiri centra za opekotine?

Najveća tragedija je hendikepirano dijete 'prebacivati' dizalicom ( slučajno kupljenoj na buvljaku) :angel4:. To su  djeca koja vape da ih omirišeš, prihvatiš i zagrljene preneseš na brod.  Oni su osjetljiviji nego 'normalna' a puuuno osjetljiviji od vriće cimenta kako ih 'neprofesionalci' tretiraju.

Ante nisu sve diskusije na nivou. Uostalom imaš izbor pa ne čitaj.
« Last Edit: June 12, 2018, 04:14:43 PM by traktor »

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #2743 on: June 12, 2018, 05:04:34 PM »
"Nego, jedno praktično pitanje za tebe....kako se uvučeš u brod iz mora kada je uštekan ovaj "genijalni" bajbot u sklopu krme, imaš neku automatik dizalicu ili skačeš dobro kao Delfin?"

Posto se bajbot u 'par sekundi'  moze osloboditi potreba da se ulazi u more s bajbotom integriranim u krmi je jako rijetka. Ako si 10 %
 inelegentan koliko si zavidan lako ces shvatiti kako se popeti na hreka s bajbotom u krmi.
« Last Edit: June 14, 2018, 05:22:03 AM by traktor »

Offline Gec

• Noštromo
« Reply #2744 on: June 12, 2018, 10:25:36 PM »
Traktore, kako je to genijalno rješenje kao i hrpa drugih na tom čudu, naravno da sam ti zavidan, naročito na tri hrvatske zastave na Hreku....ja imam samo jednu. Vas iz Minken bojne je lako prepoznati kad dođete u Hr. ne znaš koji je veći Hrvat :icon_biggrin:
na bovi

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #2745 on: June 12, 2018, 10:45:44 PM »
He he  u tom grmu lezi gec. Na hreku je na krmi nizozemska zastava i zastava pokrajine Nord Brabant u kojoj sam desetak godina zivio i radio jer mi je njihova za razliku od hrvatske gospodarske komore puno pomogla . Lijevo na jarbolu je Hrvatska, za sada, 'ako bog da'  biti ce uskoro na krmi.

Inace imam spomenicu s originalnim Francekovim potpisom i medalju. Poslao bi ti sliku ali mi je degutantno. Ti si vjerovatno negdje gulio krumpire.
« Last Edit: June 13, 2018, 11:23:12 PM by traktor »

Offline Gec

• Noštromo
« Reply #2746 on: June 12, 2018, 11:51:56 PM »
Pored svih "vještina" još si i vidovit, da, gulio sam krumpire na tri bojišta, od nas sedmorice tri smo se vratili, tako da ne kiflaj. Što se tiče zavisti....vidiš ja nisam trebao ići vani nego sam ostao ovdje i svoj sam gazda već 26 godina. Glede stručnosti... za razliku od tebe medicinara ja sam strojarac po struci i svaki tjedan napravim više tehničkih rješenja i dokumentacije nego što ti imaš za tog čudnovatog kljunaša, pomnoži to sa 30 god. pa vidi koliko se iskustva nakupilo. Tako da vidim iz aviona da je ovaj tvoj životni projekt jedan veliki shit u svakom pogledu. Bilo je na ovom topicu jako stručnih ljudi brodograditelja i jedriličara koji su ti ukazivali na propuste koje si napravio no ti si bio najpametniji, zato sada imaš moderni KON-TIKI od 300kEura. Osobno me zaboli briga za tebe i tvoju lovu, ono što me kao tehničku osobu iritira je što to čudo vozaš po sajmovima i promoviraš taj promašaj kao neki inovativan koncept budućnosti sa pregrštom genijalnih rješenja. Jedino inovativno ovdje je kako si uspio potrošiti toliko para na takvu glupost :icon_biggrin:
« Last Edit: June 12, 2018, 11:59:48 PM by Gec »
na bovi

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #2747 on: June 13, 2018, 06:16:23 AM »
"

Ti si moj nedamirko stalno na virtueli ( internetu)  jer ti se u životu  očito ništa  interesantno ne dogadja.

Najveća tragedija je hendikepirano dijete 'prebacivati' dizalicom ( slučajno kupljenoj na buvljaku) :angel4:. To su  djeca koja vape da ih omirišeš, prihvatiš i zagrljene preneseš na brod.  Oni su osjetljiviji nego 'normalna' a puuuno osjetljiviji od vriće cimenta kako ih 'neprofesionalci' tretiraju.

Imas pravo moj Joso kod mene ti se bas nista interesantno ne dogadja :laughing7: Uredjujemo kompletno svoju kucu za prodaju, vratili jedan ducan u prvobitno stanje kakav je bio prije najma, uredili jednu kinensku masazu i suncanje da mogu poceti raditi, transformirali jednu kinesku masazu u trgovinu sportskih cipela, torbi, a dio zgrade je salon za uljepsavanje i sada dolazi dio sa zlatnim nakitom i dijamanticima unutra evo ti slikice da ne mislis da te lazem. Jos smo napravili kuhinju da drugom katu a iznad poslje razbijamo kabine za masazu i pretvaramo u stan za toga Kineza, inace mjesecna najamnina za tu zgradu u centru Antverpena je 5 500€ mjesecno :toothy4: Stvarno dosadan zivot da ne mozes zamisliti, A ja htio firmu pokloniti a nitko je nije htio :laughing7:

Inace ja sam koristio  pomocu buma i SWI-TEC Mastlifta za ukrcaj invalidne djece na Luckya, negdje sam pisao o tome i stavio par slicica.

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #2748 on: June 13, 2018, 11:31:13 PM »
"gulio sam kumpire na tri bojista"

ako imas muda napisi ime i prezime pa cu te potraziti u maticevom registru  :angel4:

Offline traktor

• Viceadmiral
« Reply #2749 on: June 13, 2018, 11:40:22 PM »
Nedamirko, oprosti ali to je tipican primjer konfekcije. Selfi ti je nenadjebiv
« Last Edit: June 14, 2018, 05:19:39 AM by traktor »