Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Vaša plovila / Re: bavaria 38
« Last post by dmeter on Today at 12:57:53 AM »
Ne znam dali se isplati puno love utuci u staru jedrilicu  :icon_scratch: Pa posalji koju slikicu sto si ugradio da i mi to vidimo ko sto je prilikom gradnje stavljao Joso :sunny:  Nas dotur Joso ti ima super izmjenjivac topline na svom HREKU mozes naci na jednoj njegovoj slici. Koliko citam vidim po drugim forumima ljudi nece stavljati potrosace vece od 30W jer im rusi sistem a i samo si kompliciraju zivot sa svom tom novom aparaturom koja papa Ampere. Svi gledaju da nabave uredjaje koji trose u mA

Sto je sa onom Bavarijom koja je potonula jer mi javio Pero da je zvao carter kompaniju i da je  prodana za 12 000€ :crybaby2:
Povukao sam ponudu za Bavariu 49 sad je u MCI na suvom vezu na sušenju pukao je ventil ispusta WC na Port strani.
2
« Last post by Damir s on Yesterday at 09:45:35 PM »
Ne znam dali se isplati puno love utuci u staru jedrilicu  :icon_scratch: Pa posalji koju slikicu sto si ugradio da i mi to vidimo ko sto je prilikom gradnje stavljao Joso :sunny:  Nas dotur Joso ti ima super izmjenjivac topline na svom HREKU mozes naci na jednoj njegovoj slici. Koliko citam vidim po drugim forumima ljudi nece stavljati potrosace vece od 30W jer im rusi sistem a i samo si kompliciraju zivot sa svom tom novom aparaturom koja papa Ampere. Svi gledaju da nabave uredjaje koji trose u mA

Sto je sa onom Bavarijom koja je potonula jer mi javio Pero da je zvao carter kompaniju i da je  prodana za 12 000€ :crybaby2:
3

Svatko na brodu koji je obrezao nokte, odrezao kosu ili obrijao bradu, donio je brodu lošu sreću.
 :icon_pirat:

4
« Last post by dmeter on Yesterday at 12:52:30 PM »
A koliko to struje trosi???  :icon_scratch: ledomat, klima,frizider, i ostali potrosaci i da je konstantno u pogonu.
Ledomat 80-120W nisam kafič pa mi triba led 0-24. Upalim ga u 9-10 sati ujutro kad ne znam više šta s energijom ljeti. A zimi recimo ti izneseš vodu vani i dok kažeš keks imaš leda koliko želiš,ja ipak ne.
Klima se razvija zajedno s kinezom inverter DC od 40-300W max
 Kad se sidrim na recimo 20+ metara dubine tada trošit će 40-100W ,Cilj je poslije razvit uređaj gdje bi izmjenjivač bio u kolumbi seriskih jedrilica. i gdje bi se masa kolumbe koristila kao izmjenjivač.
A ti si kao neki strojar,recimo  zašto nebi koristija ispuh grane dizel motora kao izmjenjivač za klimu. i tako se dimni plinovi ispuštaju u atmosferu.Čuja si za apsorpcijsko hlađenje
5
« Last post by Damir s on Yesterday at 07:25:52 AM »
A koliko to struje trosi???  :icon_scratch: ledomat, klima,frizider, i ostali potrosaci i da je konstantno u pogonu.
6
« Last post by dmeter on May 17, 2019, 11:12:41 PM »
Pa ti  ces moj dmetre morati vuci u bajbotu generator jos ako ugradis klimu  :icon_scratch:  Na kraju od silne tezine ces promjeniti jedrilici COG jos ce se potopiti a ne vratiti  :BangHead: Kod nasega dotura Jose to prolazi jer njegova konstrukcija broda trazi stabilnost dok kod klasicne jedrilice sve dodatne tezine idu u opasnu zonu. Posavjetuj se sa nekim strucnjakom koji zna o stabilitetu jedrilice jer se ne smije samo tako ubacivati po zelji tezine  na brod jer se dovodi u opasnost zivot svoj i onih koji su na brodu.
http://www.hawaii-marine.com/templates/stability_article.htm

Prije servisne baterije AGM 130 kg sad 32
Startna 110  ah 26 kg sada 180 44 kg
Prije Quick punjač 6 kg sada novi Victron  1,3 kg
Ledomat oko 10 kg
Prije inverter 600 W 1 kg sada 15 kg

Prije 163 kg sada 102 kg  ušteda oko 61 kg.

NMEA 2000 je uštedila barem 10 kg kablova . Titan omega sutra je izvažem ali to nema 50 grama i 500% jaće Alo u mene je  AQUA 7  Lanac Maggi catena 8mm  Samo tu je ušteda 100 kg a jači lanac zato mi i triba titan spoj lanac -sidro. jer ne postoji čelik koji može uči u alku 8mm lanca a da ima 1 tonu nosivosti,sada 4800 kg s titanom prekidna oko 15000 kg

7

Ravna stopala, (platfuse :laughing7:)  nisu bila rado viđena. I ako, te su ljude mornari izbjegavali.

8
« Last post by Gec on May 17, 2019, 06:28:41 PM »
Pošto je ugradio Litij umjesto olova on radi na smanjenju težine a ne povećanju :icon_biggrin:
9
« Last post by Damir s on May 17, 2019, 05:55:39 PM »
Pa ti  ces moj dmetre morati vuci u bajbotu generator jos ako ugradis klimu  :icon_scratch:  Na kraju od silne tezine ces promjeniti jedrilici COG jos ce se potopiti a ne vratiti  :BangHead: Kod nasega dotura Jose to prolazi jer njegova konstrukcija broda trazi stabilnost dok kod klasicne jedrilice sve dodatne tezine idu u opasnu zonu. Posavjetuj se sa nekim strucnjakom koji zna o stabilitetu jedrilice jer se ne smije samo tako ubacivati po zelji tezine  na brod jer se dovodi u opasnost zivot svoj i onih koji su na brodu.
http://www.hawaii-marine.com/templates/stability_article.htm
10
« Last post by dmeter on May 16, 2019, 08:50:47 PM »
Koji balanser si stavio, ja sam nabavio 140Ah LIFEPo4 i treba mi isto balanser za to?
posaljem ti na pp.
Pages: [1] 2 3 ... 10