Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Malo neobicno  (Read 35657 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Damir s

• Kontra-admiral
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)

Online Damir s

• Kontra-admiral
Re: Malo neobicno
« Reply #211 on: January 15, 2018, 12:28:06 pm »
Nizozemac prveslao Atlantik u novom vremenskom rekordu:

https://www.youtube.com/watch?v=sEpg5S6fkSw

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)

Online Damir s

• Kontra-admiral
« Reply #212 on: January 17, 2018, 08:10:46 am »

Online Damir s

• Kontra-admiral
« Reply #213 on: January 18, 2018, 07:06:45 pm »

Offline Y40

• Sekondo
« Reply #214 on: January 18, 2018, 07:56:54 pm »
Damire, jeli te otpuhalo? brod preživio, kuća cijela?
http://www.istramet.hr/razoran-vjetar-u-nizozemskoj-rusio-sve-pred-sobom-troje-mrtvih/

Tko jedri vrijedi, tko vrijedi jedri, tko ne jedri ne vrijedi.
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/

Online Damir s

• Kontra-admiral
« Reply #215 on: January 18, 2018, 08:24:56 pm »
Nema problema u Ijmuidenu bilo je gusto 11 force lomilo i cupalo stabla kod nas ali LUCKY prezivio sve bez problema, to mi je javio bivsi vlasnik koji ga je obisao i javio nam:
 Hallo Damir en Jadranka,
De boot ligt er nog prima bij alle lijnen zitten nog vast.
Groetjes Rob

Imamo dobre prijatelje koji brinu o nama i nasem LUCKYem. Inace LUCKY je vezan sa osam konopa od 25mm i 4 springa 25mm a rol Genova je zarolana i 3 puta konop zarolan oko genove a dyneema od role sigurno osigurana, boom je isto tako ucvrscen na dvije strane da se ne klati. Kako znam sto more i vjetar moze uciniti iz iskustva ja uvijek vodim bririgu da me nesto takvo ne moze iznenaditi. Kako je Lucky dobro osiguran mogu mirno spavati i ne moram razmisljati sto se moze desiti, a ujedno imam i GSM alarm za stuju i nivo vode u santinama a mogu i pumpu ukljuciti od bilo kuda ako dobijem alarm za santine, tako da sam i sa te strane mogu spavati na miru. Ali isto tako imam dobro osiguranje pa sam i sa te strane dobro pokriven. :icon_thumleft:

Inace ona stara poslovica "dok nekome ne smrkne drugome ne svane" Na belgijskoj obali polupalo puno barki i jedrilica pa ce nas clan foruma inace poljoprivrednik Pero imati pune ruke posla a i para od popravaka tih silnih polomljenih barki i jedrilica! :sunny: (bar da netko ist ima srece)
« Last Edit: January 18, 2018, 08:29:19 pm by Damir s »