Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Restorani (ili gdje jesti)  (Read 68423 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gof79

• Mali od palube
  • *
Re: Restorani (ili gdje jesti)
« Reply #40 on: December 09, 2013, 04:43:01 pm »
bas mi je zao da imas takvo iskustvo.. JA sasvim suprotno RIBA odlicno pripremljena  i to jadranska i svjeza svako vcer u 6 sati stize friska restoran je uvjek ljepo popunjen usuga na razini domaca atmosfera i sto je bitno uvjek gledan na brod pogotovo kad sam u skiperazi svakako preporucan jer Konoba stari mlin  je jedina na kukljici sto mi moze ponuditi kvalitetnoi sigurno..ostalo u kukljici sam bio i stvarno ispod prosjeka ..

Offline ventus

• Mali od palube
  • *
« Reply #41 on: February 20, 2014, 05:47:03 am »
Vrboska, konoba nasred rive, negdje na pola puta između benzinske i mosta, teško promašiti, imaju velik broj stolova vani i veliku vitrinu sa ribom.
Dvije osobe se mogu super najesti 200 kn sa vinom.
Grdelin. Dobro jelo, istina. Dobar šef, onako simpatiko. Bifteci su uvjek bili dobri, ponekad i nabavi direktno iz Bosne pa su još bolji. Pizza kruh iz krušne peći.

Ali prebahat jedan od konobara koji nemože propustit veče, a da ne podjebava goste na neki način, pa makar im se cerio neugodno u facu.
Samo čekam kad će ga neki od mojih mlađih gostiju skužit pa mu odvalit vilicu.

Stončica na Visu, restoran Stončica.
Vrlo lijepo mjesto, odmah na pješčanoj plaži ali u dubokom hladu. Ponekad bude i muzike uživo ako je neki putujući bend ili umjetnik na otoku.

Vala nije dobra za sidrenje bez obzira na uvjeravanje osoblja. Dosad kad god sam bio bilo je cijelo noćno dežuranje i dizanje pa bacanje sidra do ujutro.
Dno je prekriveno travom pa sidro obično proklizava, a u valu ulazi i tramuntana i jugo sa druge strane - ravno kroz lijevak između brda.

Sad su posijali bove po vali ali su bile preblizu jedna drugoj pa se mora bacit cima sa krme na kraj.
Uvjek velika gužva ljeti ali mislim da je dobro mjesto za domaće u nekoj pred ili podsezoni.

Cijene su kao i u drugim boljim restoranima na Visu, hrana je odlična a vjerujem da bi se dalo i sredit nešto jeftinije za domaće u podsezoni.

Offline estan

• Admiral
« Reply #42 on: February 21, 2014, 07:10:03 pm »
Slažem se sa svime osim da sidro ne drži, barem ako je dobar plug (CQR) ili dunfort kad se  dobro ukopa. Inače vidio sam da ljudima brusevi popuste kad naiđe iznenadna nevera po tramuntani, ali u istim uvjetima meni dunfort nije niti mrdnuo. Mislim da je ipak glavni problem što većina brodova ima loše kopije brucea i pluga koji nije pravi CQR pa ta sidra popuste kad ne bi trebala. Karakteristika pravog CQR-a je da drži i kad padne naopako, što kod falših plugova nije slučaj. Inače i bura u vali dosta puše te nosi brodove kojima sidro dobro ne uhvati.

Offline Eventum

• Komodor
  • Born to sail forced to work!
    • Prodajem Elan 333
Restorani (ili gdje jesti)
« Reply #43 on: June 27, 2014, 04:26:30 pm »
Žut, gdje vezati i jesti?
Hiljača, pa neki restoran tamo?

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Offline Eventum

• Komodor
    • Prodajem Elan 333
Restorani (ili gdje jesti)
« Reply #44 on: June 29, 2014, 07:59:10 pm »
Ceh za osrednji brudet u konobi Žmara na Žutu: 1kg bijele ribe 450kn, pašteta od ribe 60 kn (dvije kuglice u porciji), salata od hobotnice (ne vise od 150 grama) 80kn, crno vino iz rinfuze 110kn litra (neloše), obična voda u staklenci 30kn/l, sok od jabuke 2dcl 20kn, ukupno za 4 osobe 1.350kn... Bankrotirali... Ak niste u lovi, zaobići..

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Offline estan

• Admiral
« Reply #45 on: July 10, 2014, 04:52:59 pm »
Jaja koja sam pofrigaš na brodu 12 kuna pak, ako kupiš u Zadru.

Offline Eventum

• Komodor
    • Prodajem Elan 333
« Reply #46 on: July 10, 2014, 07:15:32 pm »
Pašman, uvala Soline, konoba Pavin dvor, porcijašica orada 400-450 grama s gradela, velika porcija salate i porcija krumpira za 110kn, uz ljubazno osoblje i opuštenu atmosferu - definitivna preporuka!

Offline valera

• Mali od palube
  • *
« Reply #47 on: October 02, 2014, 06:49:21 pm »
Dobro je znati za hotel Boškinac na Pagu, da je takva usluga i odnos prema klijentima. Zanima me da li je itko naišao na sasvim pristojan (hranom i uslugom) restoran u južnoj Dalmaciji? Vidim da ima dosta negativnih dojmova u ovoj temi, istina da se dobar glas brzo širi, a loš još brže, ali me zanimaju dobra mjesta za ručak ili večeru :) Pa ako netko ima neku preporuku, super

Offline Tin

• Viceadmiral
« Reply #48 on: October 10, 2014, 07:57:45 pm »
Pozitivna iskustva ove godine:

Santor (Zaklopatica, Lastovo)
Adio Mare (Korčula)
Niko (Zadar)

Offline Dinka

• Mali od palube
  • *
« Reply #49 on: May 09, 2016, 12:46:01 pm »
Pozdrav, mi ove godine planiramo otići na ljetovanje na Murter, pa me zanima ako je netko bio tamo gdje otići na dobru ribu?