Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Caffe uz more  (Read 43053 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Damir s

• Viceadmiral
Re: Caffe uz more
« Reply #280 on: January 06, 2018, 10:52:27 AM »
'Isušit ćemo ga i preliti: Ukrast ćemo more od hrvatske bande!'

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/fun/isusit-cemo-ga-i-preliti-ukrast-cemo-more-od-hrvatske-bande-555374 - 24sata.hr
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline mack

• Kadet
  • *
« Reply #281 on: January 06, 2018, 01:39:37 PM »
 :icon_biggrin: :icon_biggrin:

Ajd da barem netko dela *****anciju od toga

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #282 on: January 06, 2018, 03:25:35 PM »
Podijeli gornje brojeve sa 10 i to je približna realnost (vjerovatno i preoptimistična). Bavaria je u najboljim godinama radila 3.000 brodova godišnje i to ti dođe 10/dan. Ponavljam, u najboljim godinama pred krizu. Hanse Group (po produkciji je veći od Bavarie Group) mislim, da radi sada oko 1.200 kom/godinu. Cjelokupna Beneteau Group (najveći na svijetu) radi oko 5.000 brodova godišnje. Znači oko 15/dan, itd, itd. To su podaci, koji su mi ostali u sjećanju iz članka iz revije Yacht od prije nekoliko mjeseci.
228-250 radnih dana je u godini zavisno o godišnjem odmoru je li kolektivni ili individualni
s tim da 7-8- 1/2 9 uopće nema proizvodnje ni naruđbi. Zbog toga i jesu 20% popusti u tim razdobljima za naruđbu da napune knjige do kraja godine,inaće ne bi bilo proizvodnje ni 10-11 mjesec

Online Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #283 on: January 06, 2018, 10:26:44 PM »
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Online Tihač

• Global Moderator
  • Terco
« Reply #284 on: January 07, 2018, 12:23:45 PM »
Ovaj link o onim ribicama zaslužuje biti na dva mjesta  :fish: :happy6: :happy6:

https://www.youtube.com/watch?v=S9F-d6PPE4A
Bolje je biti bez gaća na plaži, nego raditi u odijelu...

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #285 on: January 13, 2018, 06:13:27 PM »
:read2:

Zanima me što je slijedeće?

Vidim da su vam bilo kakve teme gdje se nešto konkretno iznosi kost u grlu, pa ajde onda prvo se krene razvodnjavanjem teme i pisanjem o svemu i svačemu , pogledajte koliko postova ima koji nemaju NIKAKVE ali nikakve veze sa temom, jer za materijale i sve ostalo postoje posebne teme, ali tamo ne pišete jer se nitko ne kaći !?

Oko razvodnjavanja tema i pisanja naširoko i nadugačko nije prvi put da pišem tako da to ne pokušavajte  povezati samo sa temom.

Da ja sam jedan od onih kojemu se cijela serija SeaS-a sviđa, sviđa mi se njihova filozofija, sviđa mi se dizajn, izvedba i sviđaju mi se jer sam ih (osim 14tice9 vidio uživo, u jedrenju.. a 18ticu sam u dva navrata i jedrio , jednako kao što mi se jako sviđa i Reacher 780.

Da što vam je slijedeći napad? na R780 jer već vdim da nemirno spavate jer su dečki uspjeli osigurati sredstva?.

Klasična malomiščanska filozofija, dok rade popljuvavati i ismijavati a kad im uspije onda ih udaljiti jer valjda podsjećaju na vlastiti neuspjeh i inerciju?

Nešto me mući..
Zašto se vas dvojica, Damire i Pero, niste tako glasno bunili protiv napisa o Seascape 18, 27 i 24 kad su se pojavili? i ondašnjih Kristijanovih natpisa koji su uglavnom bili pojašnjenja na upite forumaša.
Ne sjećam se da ste onda komentirali protestirali i proglašavali natpise reklamom???

Pa meni susjed ima SS u Ijmuidenu i stavio sam sliku na forum jer mi se svidja ali sve ima svoje granice . Pa mi svi njemu radimo besplatnu reklamu a on ne zeli da ulozi par € u reklamu na ovom forumu i to me strasno smeta a :violent1: Sto je on objasnjavoa i odgovarao vama na pitanja, pa vi kao i ja smo svi potencijalni kupci njegovih plovila u buducnosti, sve zavisi od situacije. Kada te netko pocne mahati crveno krpom ispred lica normalno da izazove reakciju :laughing7:
Sto se tice Reachera780 nikada nisam niti pomislio njih napadati na kraju ti ljudi su ulozili dio sebe i znatna novcana sredstva i ja im zelim puno uspjeha u buducnosti. A to sto su se snasli i dobili novac sa strane svaka im cast, trebati ce im da pocnu prodavati svoj proizvod. Ja to znam najbolje kao stranac u stranoj zemlji uspjeti i stvoriti poznati brend nije uopce lako svi pricaju o milonima € koji leze po cesti samo se treba sagnuti i pobrati ih , ali nij to to za svaki cent se moras dobro uznojiti, uostalom mozes probati ja sam sa 45 godina krenuo u privatnike i uspio, Uostalom kada zavrsm renovaciju kuce u Belgiji i sve prodam sto glasi na firmu ostaje jos firma da se zatvori ako zelis mozes ju dobiti (samo platis prepis) pa se dokazuj ovdje u Belgiji i Nizozemskoj ako imas muda, dobit ces i laptop sa programom za fakturaciju vrijednosti 3500€ za voditi knigovotstvo firme (samo ces platiti vrijednost druga ruka laptopa). Upoznat cu te sa nasim klijentima ako zeli, sve su ti opcije otvorene :sunny:
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo

Offline Leo

• Viceadmiral
« Reply #286 on: January 13, 2018, 06:24:13 PM »
Damire razumijem da si svoj život utukao tamo ali zašto svaki put u svakoj prilici o tome !?!?
Pa ovo je forum o NAUTICI , a i tema je CAFFE UZ MORE a ne o tvojim tvrtkama, mom poslu ili bilo čijem poslu....
Po tvojoj logici i ti stalno reklamiraš proizvođača tvog broda, drugi u svakoj prilici navodi kako je proizvođač njegovog broda najbolji. To su sve reklame

A da malo prođeš po forumu vidio bi da su ljudi koje vi prozivate za reklamu prilično i konstruktivno pisali i ne samo o svojim brodovima nego o ozbiljnim i zanimljivim temama.

A što se ne upuštaju u kafanske svađe i "tko ima večeg" kapa im do poda.

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #287 on: January 14, 2018, 12:36:56 PM »
Na projektu Porto Jadere shvatite pravilo koje u Hrvatskoj vrijedi svugdje i stalno: stjegovi i križevi nisu doli pokriće da se ugrabi što više.

https://www.jutarnji.hr/komentari/slucaj-porto-jadera-1177-papa-u-sluzbi-investicijske-klime-kako-su-investitori-u-zadarsku-marinu-u-vlastiti-projekt-upleli-i-sam-vatikan/6926607/

Offline pero

• Noštromo
« Reply #288 on: January 15, 2018, 09:53:31 PM »
Sponsored by RS  

Ja jednostavno obrišem svoj post za koji 'dan nakon' procjenim da nije za svakoga. Kod mene je to više pravilo nego izuzetak.by-Joso

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #289 on: January 18, 2018, 08:54:27 PM »
A jesmo snalazljivi: