Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: Obiteljska Brodica  (Read 511 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Damir s

• Kontra-admiral
Re: Obiteljska Brodica
« Reply #10 on: January 11, 2018, 09:06:53 am »
Ne znam dmetre kod tebe je tako ali ja imam prijatelja u Kostreni koji kada ima problema sa motorom dodje mu prijatelj i pomogne srediti stvar i to za badava jedino cijena djelova. Isto tako je izmedju nas nikada nitko nije gledao neki materijalni interes. Nismo nikakva rodbina vec prijatelji iz skolskih klupa. I on kupuje brodove i jedrilice u okolici Trsta pa zasto ne bi i Alenn mogao kupiti, mozda ima srecu da je sve sa motorima i petama u redu, samo kozmeticki posao. Zato nemoj covjeka strasiti uostalom moze uzeti nekoga sa sobom da procjeni brod prije kupnje. Pa taj moj prijatelj je isto tako kupio gliser od 8 m za nekih 4000 € sa dva dizel motora, na petama je morao promjeniti brtve a na motorima nista i evo  sin mu se vozi sa tim gliserom 2 godine bez nekih vecih problema.
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)

Offline Alenn

• Mali od palube
  • *
« Reply #11 on: January 11, 2018, 10:28:34 am »
Da kod talijana treba biti jako oprezan to mi je jasno a isto tako mi je jasno da kod tog Fjorda su motori u Znoga u banani ma zapravo i nisam racunao na njih. Zivimo u svijetu gdje nam je sve online dostupno pa ce ser naci i dva motora ili jedan koji ce pasati u tu barku

Uglavnom meni se nezuri, ovo ljeto se mogu svercati sa prijteljevom barkom a do sljedece godine su nesto kupiti

@dmeter neomgu vjerovati sa kakvim padavicarima imas posla :-)

Offline dmeter

• Komodor
« Reply #12 on: January 11, 2018, 07:44:39 pm »
Ne znam dmetre kod tebe je tako ali ja imam prijatelja u Kostreni koji kada ima problema sa motorom dodje mu prijatelj i pomogne srediti stvar i to za badava jedino cijena djelova. Isto tako je izmedju nas nikada nitko nije gledao neki materijalni interes. Nismo nikakva rodbina vec prijatelji iz skolskih klupa. I on kupuje brodove i jedrilice u okolici Trsta pa zasto ne bi i Alenn mogao kupiti, mozda ima srecu da je sve sa motorima i petama u redu, samo kozmeticki posao. Zato nemoj covjeka strasiti uostalom moze uzeti nekoga sa sobom da procjeni brod prije kupnje. Pa taj moj prijatelj je isto tako kupio gliser od 8 m za nekih 4000 € sa dva dizel motora, na petama je morao promjeniti brtve a na motorima nista i evo  sin mu se vozi sa tim gliserom 2 godine bez nekih vecih problema.
Ti računaš Kostrenu,Rijeku,Istru di ima max 300 čarter plovila i yahti sa Splitom i okolicom di je 3000 čarter plovila.Recimo Hvar ima preko 100 gumenjaka 7-10 m za prijevoz Turista.Cijelu noć u satu ima barem 100 uplovljavanja velikih gumenjaka iz.Splita,Lokal,Dubrovnika,Visa itd
Splitska luka 5 miljona putnika s kupljenom kartom i plačenom lučkom pristojbom + 2-3 miljona putnika na ukrcaju čarter,dnevnih izleta bez plačene lučke pristojbe.
Mislim da samo Split-Modra Špilja je oko 2000-3000 putnika dnevno s velikim gumenjacima(plačene karte)
Megayahte 40+ metara barem 100 komada Split,trogir,kaštela ako ne i više.
Mini kruzeri 40+ metara 500-600 godišnji rast novih 6-10 komada samo u Krilu jesenice

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #13 on: January 11, 2018, 08:55:02 pm »
Ustvari se radi samo o samo mentalitetu. Meštara ima svugdje dobrih, samo ako hoće radit!!! :icon_scratch:
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Seemann

• Mali od palube
  • *
« Reply #14 on: January 13, 2018, 10:38:22 pm »
Alenne
Neznam dali si do sada imao brodicu i kakva su tvoja iskustva po pitanju nautike. Ako si pocetnik uzmi sebi jedan manji brod gdje mozes prenociti par noci sa osnovnim dodatnim stvarima i da taj brod bude moguce normalno voziti na prikolici bez nekih posebnih dozvola i da to bude sa vanjskim motorom (ausenborder ). To kada imas naucis otprilike sve, skupis iskustvo i onda sebi mozes traziti brod po tvojim zeljamna. Ja ti ti govorim iz mog skromnog iskustva po pitanju prakse a po pitanju teorije vec sam godinama na raznim forumima kako u njemackoj tako i kod nas. Posmatras sta ljudi pisu , zivotna iskustva i nadjes sebe tj. znas sta zelis. Zato polako s kupovinom broda.
Pozdrav Tomo"s