Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: GPS forum?  (Read 4285 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Alenn

• Kadet
  • *
Re: GPS forum?
« Reply #10 on: January 09, 2018, 08:06:34 PM »
Evo par mogucnosti;

1.) Whatsapp grupa sa djeljnjem lokacije (intergrirano no nije moguce live pratiti na forumu)
2.) Google maps mogucnost dijeljenja lokacije sa prijateljima ( moguce je prikazivati na formu no potrebno je zakavaciti se za php-om na njihov API, znaci potreban je developer)
3.) Izrada "male" aplikacije  za Android i IOS koja bi putem intergriranog GPS sensora u mobu slala XML ili JSON format na forum (potreban php i javascript developer)
4.) Nabavka GPS Microcontrolera koji bi automatski preko npr. MQTT protokola slao podatke na forum

Sve sam vam rekao ali nisam nista objasnio jel da  :angel9:

Uglavnom misljenja sam da opcija broj 1 je za sada najbolja posto kosta najmanje a svi imamo mobitele sa internetom a skori svi mi imamo Whatsapp

Video https://www.youtube.com/watch?v=gBNQpxPlMFs

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #11 on: January 09, 2018, 08:54:52 PM »

Alenn, hvala što si se aktivno uključio u forum. Meni osobno su prihvatljive prve dvije opcije. Prva je nešto jednostavnija, a za drugu bismo trebali napisati osnovne upute za korištenje. Možemo li te zamoliti da to učiniš? Pritom, molim te, računaj da većina nas nisu informatičari pa bi bilo super ako bi te upute mogle biti što jednostavnije.

I ova treća opcija - izrada aplikacije - meni se isto čini zanimljivom, samo bih trebala osnovni info koliko bi izrada takve aplikacije koštala. Možeš li izbaciti neku okvirnu cifru?

Što kažu ostali forumaši?   :blob7:
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #12 on: January 09, 2018, 10:34:48 PM »
Pomeni za pocetak je najednostavniji a i najsigurniji whatsapp jer ovo sa google maps moram vidjeti kako je rijeseno kod njih sigurnosno pitanje.

Bas nebih volio da se prikazuju pozicije uvijek tj. vjerujem da bi zeljeli da to samo vide ljudi koji su u nekoj grupi ili samo provjereni clanovi foruma itd.

Nazalost danas su takva vremena kada moramo paziti na privatnost !!??

Veliki G je nazalost jako zloces sto se tice nasih pozicija ako smo mu dozvolili da nas prati a velika vecina od vas uopce nije citala kada ste klikali na googlu da prihvatcate njihove uvijete.

Uglavnom ajde jos malo napravim usporedbu svega (o app-u cu isto malo dublje promozgati ) pa se javim ovdje

Offline Alenn

• Kadet
  • *
« Reply #13 on: January 10, 2018, 11:15:55 PM »
Ovako posavjetovao sam se sa kolegom u vezi googlemaps i on kaze ovako:

" Ugasili su google maps engine API, ali sad ti ima neki my maps ( https://www.google.com/mymaps/ ) . Napraviš tu svoju mapu, stvoriš marker, napraviš da je mapa dostupna samo određenim korisnicima (dodaješ ih sa njihovom gmail adresom). Jedini bed je da se pozicije markera ne updateaju automatski, nego moraš ili drag and dropati, ili neku mobilnu app napisati da to radi za tebe. Možeš i koristiti excel file u google driveu kao izvor točaka, ali opet bi njega morao updateati."

Dakle Whatsapp je jos uvijek bolja i jednostavnija solucija za pocetak!

Ajde pogledam jos kako da uz najmanje posla napravim neki minimalni APP za mobitele.

@Mala od portala jel moze neka statistika koliko clanova im Android a koliko IOS

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #14 on: January 16, 2018, 04:31:28 PM »

Alenn, to mi je teško reći, to bi trebao provjeriti informatičar. Probat ću nabaviti taj podatak u narednih par dana.
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline Davor

• Mali od palube
  • *
« Reply #15 on: January 17, 2018, 09:19:58 AM »
Ja u svom okruženju koristim Glympse:

Glympse is a fast, free, and simple way to share your location in real-time. We put you in control. You set who sees you and for how long. Send a Glympse to let friends and family know you are on your way. Request a Glympse from a colleague who is always running late. Set up a Glympse group for your family reunion.

Lokaciju mogu dijeliti sa mali miljun najpoznatijih appsova (ukl i Whatsapp ...)

http://www.glympse.com

App i za male zelene i za jabuke

Možda nije baš najidealnije ali meni na moru odlično služi za bar dvije radnje:
a) sinhronizacija dolaska sa prijateljima na neku točku
b) u svemir šaljem poruku "ja sam ovdje!"

Davor

Offline hidrotherapy

• Global Moderator
  • Komodor
« Reply #16 on: February 08, 2018, 08:34:27 AM »
S ovom aplikacijom     http://www.friendmapper.co/
je moguće pratiti do 23 prijatelja.
Naravno da je to premalo za forumaše, ali možda bi netko stručniji od mene mogao napraviti nešto slično za veći broj prijatelja.