Please login or register.

Login with username, password and session length

Grad:

Vijesti s portala

ACCUMEASURE: PROGRAM KOJI OTKRIVA SVE O STANJU JEDRA

AccuMeasure je program razvijen za analizu dubine i pozicija najveće dubine jedra, a možemo analizirati i druge podatke važne za procjenu trenutačnog stanja i optimalnog namještanja jedra

MLADEN ŠUTEJ: NA JEDRILICI SAM PROVEO 10 GODINA ŽIVOTA

Legenda hrvatskog jedrenja i čovjek koji je kao amater oplovio gotovo sva svjetska mora i oceane, upravo je izdao novu knjigu „Ocean i druge priče“ o svojim dogodovštinama na brojnim svjetskim putovanjima

Author Topic: BOravišna taksa  (Read 54987 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline traktor

• Viceadmiral
Re: BOravišna taksa
« Reply #400 on: August 05, 2018, 12:14:13 AM »
Prije polaska zene i mene na tri tjedna "jedrenja" na Luckoj kapetaniji u Zadru sam platio nekih 350 kuna vinjetu i cc 3000 kuna BP za tri mjeseca.  :toothy9:

Kontrole nisam vidio iako dodju decki iskusni ronioci s bocama bez ikakvih oznaka, uvale se u more, i vrate na pasaru nakon ure vremena s nekakvim vrecama.  :icon_biggrin:

Offline estan

• Admiral
« Reply #401 on: August 10, 2018, 10:25:51 PM »
Možda se ti ne grizeš zbog svojih para, ali eto, ja sam se sav iznervirao što si toliko svojih u tuđini zarađenih šoldi dao jebivjetrima, da mogu malo po svijetu na službena putovanja i slično. Meni je jednostavno besmisleno, za ništa dati toliku sumu, a ne zna se točna namjena tog novca, tj, na šta će biti potrošen. Protiv umjerene prisojbe, koja bi se plaćala drito na račun lokalne zajdnice, odnosno koja bi se ubirala u samom mjestu nisam, niti sam ikada bio, ali protiv ovakve kakva je nametnuta i koja je boravišna pristojba samo po imenu, ali nikako po načinu ubiranja i jasnoj namjeni, sam žestiko, žestoko protiv.

Offline Hunter

• Kadet
  • *
« Reply #402 on: August 13, 2018, 09:00:45 PM »
Pozdrav nautičarima, platišama i neplatišama BP !

Evo da vas malo razveselim.... Vlada RH nam se "smilovala" i smanjila pristojbu za 2019. !!!  Skoro na polovinu !!!!  :blob1:
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_08_71_1447.html

Ali bezobrazluk i harač su ostali i dalje.

Pročitajte si malo komentarena e-savjetovanju u Javnoj raspravi povodom gornje Uredbe za 2019. god.
i svakako pročitajte uredničke odgovore na te komentare  !!!  Ispada da vikendaši plaćaju uz minimalni paušal još i POREZ, KOMUNALNU NAKNADU i OSTALA DAVANJA a mi nautičari kao valjda ne plaćamo NIŠTA  !!!!!!!!!!  ...niti porez na plovila, niti pomorsko dobro... niti svjetlarinu... niti obvezno osiguranje... niti radiofrekvenciju (koja živote spašava, usput rečeno)...niti vezove ...eto ništa ...baš ništa pa zato moramo plaćati BP u tisućama kuna....

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=7791

Ovi drznici u Ministarstvu ocito pokušavaju raditi majmune iz nas....
I još kažu da je naša destinacija cijeli Jadran !!!!  Jebo te kao da u jednom trenutku mogu biti na cijelom Jadranu. A hotelski gosti, kamperisti, apartmanaši, charteraši... pa njima je onda destinacija cijela RH i zašto oni imaju a mi nemamo mogućnost platiti BP po ostvarenom noćenju ako nam je to povoljnije ???? Pitam ja Vas a vi mi odgovorite.
Ja ću vam odgovoriti... zato što smo mi papci i budale i imaju pravo da nas oderu do gole kože ako baš žele

TKO mi se javio na moj vapaj za pomoć kao PRAVNIK VOLONTER.... NITKO NITKO
Eto i tu je kraj priče.

estan je jedini od forumaša koji mi daje podršku sa svojim imenom i prezimenom i OIB-om i hvala mu !!!  a gdje su ostali nautičari????  ...valjda otplovili u druge snove.

Ali i dalje trebam PRAVNIKA   bobogu jel shvacate da se tu ne moze ništa bez dobrog poznavanja zakonskih "paragrafa" a netko od "jahtaša" valjda ima kakvog dobrog prijatelja ili prijateljicu ili je i sam pravnik. No dobro preživjet ćemo i bez pravnika jer kad se more naljuti i uhvati nas nespremne ionako nam niti jedan pravnik ne može pomoći.

l.p.
H

« Last Edit: August 13, 2018, 09:15:32 PM by Hunter »

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #403 on: August 13, 2018, 09:26:26 PM »
Postovani Hunter:
Ja te podrzavam u tvojim naporima ali sam 1300 Km daleko od Rijeke a kako ne glasam iako me zovu jer smatram da kako ne zivim u Hrvatskoj isto tako nemam prava da odlucujem za one koji dolje zive i rade. Ja placam boravisnu taksu(posteno) za vrijeme proved na nasem Luckyu u Ijmuidenu. Svak puta kada dodjemo i odemo zavedemo u na formular i na kraju godine to predamo u kancelariji marine, oni obracunaju i mi platimo koliko moramo. Nitko do sada se nije bunio da je taksa velika ili mala za ono sto koristimo znamo i sami da to moramo platiti. :toothy9: Pa mi placamo i godisni porez na kucu koji sigurno nije mali (ja vec 29 godina) samo sto nasi ljudi nisu nikada nista placali i evo sada kada se je to uvelo a ono revolucija ali gotovo nitko da mrdne guzicom jer mu je najvjerojatnije dobro!!!!!!!!!! :laughing7:
« Last Edit: August 13, 2018, 09:33:42 PM by Damir s »
Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)

Offline Mala od portala

• Administrator
  • Barba
  • Riječi lete, zapisano ostaje
« Reply #404 on: August 14, 2018, 11:13:19 AM »
Hunter, Nautica Portal je još prošle godine pokrenuo peticiju da se smanji BP. Do danas, skoro godinu dana nakon pokretanja, potpisalo ju je svega 715 nautičara, i to njih 90 posto stranih. Naše domaće možeš na prste jedne ruke nabrojati. Toliko o podršci. S tim brojem potpisa nema smisla izlaziti pred Ministarstvo, nasmijat će nam se.

Pa kad se sami nautičari ne žele udružiti i boriti, zašto bismo mi pojedinci svoja leđa podmetati i borili se za druge koji tu borbu niti cijene niti im je do toga stalo. Ne želim biti ničije magare koje će svoja leđa podmetati zbog tuđe lijenosti i nezaintereiranosti.  :dontknow:
Čovjek mora napraviti ono što čovjek mora napraviti.  Žena mora napraviti ono što on ne može. (Rhonda Hansome)

Offline Hunter

• Kadet
  • *
« Reply #405 on: August 14, 2018, 01:58:07 PM »
Ah...
...zalosno.

Osobno sam lani u ime nautičara kontaktirao državnu tajnicu u Ministarstvu mora... koja nam je dala veliku podršku o čemu sam elaborirao u ovom forumu ali sad u ponovnom pukušaju kontakta više se nije javila. Vjerojatno su joj zabranili.  :nono:
Kontaktirao sam i Ministarstvo turizma i odgovorili su da je u pripremi novi zakon... :toothy9:
Sudjelujem u javnim raspravama vezano uz donošenje izmjena pravilnika i uredbe pa me tamo odjebu kao da sam protidržavni element... 
Pa kome služe ministarstva ???...  građanima ili državnom aparatu ????

...žalosno

l.p.
M

Offline Strici

• Admiral flote
« Reply #406 on: August 14, 2018, 06:51:27 PM »
Jedriličari (ustvari svi jahtaši) slove kao ono "višeg nivoa", mislim platežnog, ne moralnog :laughing7:.
Ma ne kod nas, kod nas su lajvand :laughing7:, nego to ovdje na zapadu. Ali svejedno ima tu neka preslika, jer po tome što piše naša "mala" malo nas obadaje tu peticiju, a preslika bi bila da su i kod nas "bolje stojeći", mislim financijski, pa im takva bagatela ništa ne znači, a pokazulu nezainteresirajući se za peticiju :icon_scratch:.

Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Offline Damir s

• Viceadmiral
« Reply #407 on: August 14, 2018, 09:08:17 PM »
Jedriličari (ustvari svi jahtaši) slove kao ono "višeg nivoa", mislim platežnog, ne moralnog :laughing7:.
Ma ne kod nas, kod nas su lajvand :laughing7:, nego to ovdje na zapadu. Ali svejedno ima tu neka preslika, jer po tome što piše naša "mala" malo nas obadaje tu peticiju, a preslika bi bila da su i kod nas "bolje stojeći", mislim financijski, pa im takva bagatela ništa ne znači, a pokazulu nezainteresirajući se za peticiju :icon_scratch:.

Moj Strici  pa znas i sam da bogati su skrti i gledaju svaki cent (zato i jesu bogati) dok se sirotinja razbacuje na sve nacine jer pokusava izigravati bogatasa. Ne znam koliko puta sam prosao u Antwerpenu kroz ulice gdje znam da zivi sirotinja pa da vidis vrece pue kruha bacene na cesti, jednom smo vidjeli na cesti cca 5 kla ciste teletine neko bacio, citavu kokicu jos u najlonu :BangHead: A tamo gdje su nekada zivjeli obitelj im nemoze priustiti  klu kruha. Svi ovi dosljaci kupuju u trgovinama vodu u boci za pice i za kuhanje ko da je voda iz spine zatrovana :icon_scratch: A voda iz spine je sigurno zdravija i puno jeftinija nego ona iz boce ali to ne mozes nikome dokazati :crybaby2:

Bolje da me mrze nego sazaljevaju jer kad me mrze meni je dobro a kad me sazaljevaju ja sam nastradao  (Damir S)
Ako se dobro zabavite, imat ćete dobro sjećanje. Ali, ako prolazite kroz teške trenutke, na kraju dobivate iskustvo
Ako želiš izbjeći kritiku ne radi ništa, ne govori  (Aristotel)